Tragiczna śmierć policjantki

  • 8.10.2017, 15:57
  • Msk
Tragiczna śmierć policjantki KPP w Lublinie
Zginęła, spadając ze ścianki wspinaczkowej. Pochodząca z Mielca, uwielbiająca sport policjantka Małgorzata Bigos miała zaledwie 43 lata. Wspierała innych, pracując na co dzień jako psycholog policyjny.

Do śmiertelnego wypadku doszło w 24 września w Gdańsku. Wtedy też kobieta wraz z grupą znajomych wybrała się na ściankę wspinaczkową w Gdańsku Oliwie. Do wypadku doszło przed południem. Podczas wspinania się kobieta, będąca na wysokości 15 metrów, nagle spadła. 43-latka podobno miała doświadczenie w uprawianiu tego sportu. Śledczy wstępnie ustalili, że przyczyną zgonu policjantki był uraz głowy.

Pasją podinsp. Małgorzaty Bigos był sport. Od momentu wstąpienia do służby w policji, czyli od 1999 r., wielokrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pływaniu. Rywalizowała też w Mistrzostwach Polski w Pływaniu "Masters", zdobywając złote medale. Dwa lata temu policjantka wzięła udział w Pływackiej Morskiej Sztafecie Policyjnej. Razem z jedenastoma kobietami przez 400 kilometrów w systemie sztafetowym płynęła ze Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej. Celem, jaki przyświecał temu przedsięwzięciu, było uczczenie 90 rocznicy powołania kobiet do policji oraz wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Małgorzata Bigos na co dzień pracowała jako policyjny psycholog w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Służyła pomocą i radą funkcjonariuszom i ich rodzinom.

Msk
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe