Krew - bezcenny skarb

  • 6.10.2017, 15:57
  • Opr. AŁ
Krew - bezcenny skarb SP nr 6 w Mielcu
Uczniowie, nauczyciele, rodzice, sportowcy, policjanci i samorządowcy ustawiali się w kolejce do krew-busa, zaparkowanego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu, by oddać krew.

Po zeszłorocznym sukcesie akcji "Oddaj krew i uratuj czyjeś życie" przy mieleckiej "szóstce" 22 września ponownie pojawił się specjalny pojazd z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa, do którego ustawiła się długa kolejka osób, aby bezinteresownie oddać swoją krew.  W efekcie prawie 100 osób  oddało łącznie około 70 jednostek krwi.

Tegoroczna akcja została rozpropagowana w całym mieście, a nawet powiecie, stąd tak wielkie zainteresowanie wśród dawców. Pojawiło się bardzo dużo młodzieży w zorganizowanych grupach z mieleckich szkół średnich. Nad całością czuwał personel medyczny z Rzeszowa, wspierany przez służbę medyczną oddziału terenowego w Mielcu.

Równolegle w zakładzie fryzjerskim "Diana" została przeprowadzona akcja "Oddaj włos", podczas której swoje ścięte włosy można było przekazać fundacji zajmującej się wytwarzaniem peruk dla chorych na nowotwory. Do przedsięwzięcia przyłączyło się około 30 osób. Ta akcja jeszcze się nie skończyła, a po relacji w telewizji ciągle jeszcze nadchodzą przesyłki ze ściętymi włosami od osób z różnych stron Polski.

Jak podkreślają organizatorzy, był to pracowity, niezapomniany i niezwykle owocny dzień. Akcja okazała się wielkim sukcesem, kolejny raz uświadamiając wszystkim, jak ważna jest postawa tych, którzy bezinteresownie dzielą się z potrzebującymi, ratując ich życie, a bank krwi wzbogacił się w zapasy tego bezcennego skarbu.

Pomysłodawczynią akcji jest Grażyna Kagan, matka jednej z uczennic SP nr 6, honorowy dawca krwi, która z determinacją i ogromnym zaangażowaniem zajęła się organizacją przedsięwzięcia, zarażając entuzjazmem i porywając do działania tak wiele osób. Koordynatorem ze strony szkoły była Mariola Drewniak – opiekunka samorządu uczniowskiego, wspierana przez dyrekcję i Elżbietę Kwiecień. Do pomocy włączyli się także uczniowie, nauczyciele, personel szkoły i rodzice.

Natomiast w klasach odbywały się pogadanki na temat bezcennego znaczenia krwiodawstwa w ratowaniu ludzkiego życia, a młodsi uczniowie realizowali projekt "Dzieci nie jedzą śmieci", którego celem jest propagowanie zdrowego odżywiania. Dzieci sporządzały surówki, sałatki, kanapki, wykonywały prace plastyczne i świetnie się bawiły pod okiem starszych koleżanek, harcerek ZHR. Dietetycy natomiast przeprowadzili dla uczniów lekcje zdrowego żywienia.

Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie tej pożytecznej akcji.

Opr. AŁ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe