Europa bez granic

  • 4.10.2017, 14:11
  • Szymon Burek
Europa bez granic
Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu biorący udział w projekcie Erasmus+ Youth Empowerment Poiares mają za sobą tygodniowy pobyt w Portugalii.

Wyjazd na początku września do Vila Nova de Poiares był możliwy dzięki zakwalifikowaniu naszego miasta do programu finansowanego w 100% ze środków Unii Europejskiej. Program był skierowany do młodzieży pochodzącej z nie najlepiej sytuowanych ekonomicznie rodzin korzystających z pomocy społecznej, a także z rodzin dotkniętych bezrobociem. Dotyczył również młodzieży o ograniczonych umiejętnościach społecznych zamieszkujących obszary wiejskie.

Stuprocentowe finansowanie ze środków Unii Europejskiej pozwoliło na opłacenie za kwotę ponad 21 tysięcy euro, zarówno przejazdu jak i pobytu w Portugalii dla 20 uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu wraz z opiekunami – nauczycielami tej szkoły.

Program pobytu obejmował m.in. zajęcia edukacyjne i integracyjne z portugalską młodzieżą, a także wycieczki po regionie Vila Nova de Poiares, zwiedzanie uniwersyteckiego miasta Coimbra oraz dwudniowy pobyt nad Atlantykiem.

Młodzi ludzie mieli możliwość wymiany doświadczeń dotyczących kultury i zwyczajów swoich krajów reprezentujących tak różne części Europy. Poznanie i zaakceptowanie tych różnic pozwoliło młodym ludziom zobaczyć, czym naprawdę jest  Unia Europejska. Pracą w grupie młodzież rozwijała i doskonaliła swoje umiejętności językowe. Ze strony portugalskiej  w programie uczestniczyło 30 uczniów.

Projekt okazał się wielkim sukcesem. Młodzież nawiązała kontakty z rówieśnikami z Portugalii, które są podtrzymywane na portalach społecznościowych.

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe