Już nie zaleje drogi do przedszkola

  • 5.10.2017, 11:57
  • Arkadiusz Łysoń
Już nie zaleje drogi do przedszkola A. Łysoń
Centrum Borowej przechodzi sporą zmianę. Trwają prace na drodze dojazdowej do przedszkola, o którą od dawna zabiegali mieszkańcy całej gminy.

Gmina Borowa realizuje bardzo ważną i oczekiwaną inwestycję, finansowaną  z własnego budżetu. Jest nią przebudowa dróg w centrum wsi Borowa.

- Budujemy drogę przy przedszkolu oraz krótki odcinek przy kościele. Wykonana już jest kanalizacja burzowa z odprowadzeniem wody, wykonywane są chodniki i wkrótce zostanie położony asfalt. Wartość tych prac to ponad 556 tys zł. Prace drogowe wykonuje wyłoniona w przetargu firma Bruk-Dar Dariusz Skawiński - przekazuje nam Bogusław Gaździak z Urzędu Gminy w Borowej.

 Plac i droga przy przedszkolu stanowiła spory problem, gdyż to miejsce jest najniżej położonym rejonem w Borowej.

- Dawniej w tych okolicach były dwa stawy, które gromadziły wodę z tego terenu. Te stawy dawno temu zostały zasypane, woda się rozlewa i robi nam ogromny problem. Żeby tam zrobić drogę, najpierw musimy wykonać instalację odwadniającą – mówił, planując inwestycje w tegorocznym budżecie, wójt gminy Władysław Błażejowski.

Dla gminy jest to bardzo duże przedsięwzięcie, zwłaszcza że inwestycja w żaden sposób nie kwalifikowała się do uzyskania jakichkolwiek dotacji. Prace mają potrwać do 16 października.

Prowadzone są także prace modernizacyjne przy Szkole Podstawowej w Borowej oraz budynku należącym do gminy, w którym mieści się rewir dzielnicowych policji (za budynkiem urzędu gminy). - Zarówno budynek, jak i jego otoczenie wymaga natychmiastowej modernizacji - mówił jeszcze wiosną wójt.

Więcej w 40 numerze Korso

Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe