Inicjatywy nowej radnej

  • 4.10.2017, 15:57
  • SzB
Inicjatywy nowej radnej A. Łysoń
Mieszkańcy osiedla Lotników już wkrótce będą mieć nowego radnego. Zaprzysiężenie Jolanty Wolskiej odbędzie się prawdopodobnie podczas najbliższej sesji rady miasta.

Czy spodziewała się  Pani takiego wyniku wyborów?
Duża grupa mieszkańców zachęcała mnie do tego, żeby wziąć udział w tych wyborach. Znam problemy mieszkańców osiedla Lotników. Mieszkam tam już od ponad 30 lat. Ponadto pracuję w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie także spotykam codziennie różnych ludzi.

Pierwsza inicjatywa, jaką przyniesie pani do rady miasta, to?
Na początek będę rozmawiać z mieszkańcami osiedla. Tych inicjatyw, które już zebrałam od mieszkańców, jest bardzo dużo. Wiem, że będzie to krótka kadencja, bo zaledwie roczna, a nie chciałabym nikogo zawieść. Po rozmowach z mieszkańcami wspólnie ustalimy priorytety i wtedy zdecydujemy, co jest dla nas najważniejsze.

Problemy osiedla Lotników to?
Na naszym osiedlu brakuje bardzo miejsc dla dzieci w żłobkach i przedszkolach. Jest wielu niepełnosprawnych mieszkańców, którzy domagają się dodatkowych ławek na terenie całego osiedla. Mamy też problemy z zielenią miejską i ogólnie z zagospodarowaniem terenu. Trzeba tutaj szerokich konsultacji z mieszkańcami, którzy mogliby doradzić, w jaki sposób miasto ma zarządzać zielenią w tym rejonie. Trzeba także poważnie zastanowić się nad wprowadzeniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Pisarka i al. Ducha Świętego. Pamiętamy wypadki, które wydarzyły się w tym rejonie w ostatnich latach. Trzeba zareagować na to i faktycznie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. Na całym osiedlu brakuje pojemników na odchody dla zwierząt. Mieszkańcy ul. Dąbrowskiego narzekają na małą liczbę miejsc parkingowych w bliskiej odległości od ich domów. To też ważne zadanie, które trzeba jakoś rozwiązać.  

Niestety, w niedzielnych wyborach większość mieszkańców została w domu...
Zdawałam sobie sprawę z tego. Mieszkańcy często nie rozumieli, dlaczego organizuje się wybory uzupełniające. Ja wielokrotnie musiałam to tłumaczyć.

Skontaktować się z Panią można przez... kwiaciarnię?
Oczywiście, jestem tam  dostępna prawie codziennie. Zapraszam wszystkich mieszkańców osiedla do tego, aby przekazywali mi swoje inicjatywy. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy na mnie zagłosowali.

SzB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe