Zmęczeni remontami

  • 3.10.2017, 06:06
  • Msk, SzB
Zmęczeni remontami Wjeżdżając na nowo otwarte rondo na ulicy Kwiatkowskiego, trzeba zwrócić uwagę na znajdujący się przed nim znak. fot. M. Skóra
- Nawet przedszkolaki w piaskownicy zrobiłyby więcej niż oni od 17 lipca do teraz – oburza się mielczanin. - Przedłużający się już pół miesiąca remont, przez co zamknięta jest ulica Wyszyńskiego, to duże utrudnienie dla mieszkańców.

W ubiegłym tygodniu nasz redakcyjny telefon nie przestawał dzwonić. Mnóstwo osób pytało nas o trwające remonty mieleckich dróg.

Efektu nie widać
Ciągnący się w nieskończoność remont ulicy Wyszyńskiego to duży  problem dla mieszkańców. - Kiedy się on wreszcie skończy? - pyta dzwoniący do nas mężczyzna. Po czym dodaje: - Koszmarem jest postawić auto w obrębie ulicy Warneńczyka.
Utrudnienia w ruchu są, co w przypadku remontu było nieuniknione. Pierwszy etap  prac miał być zakończony  do 15 września 2017 roku, wcześniej zamknięty został odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy do wjazdu na parking przy kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej. Na tym etapie dla ruchu otwarty pozostał odcinek ul. Wyszyńskiego, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 875 do wjazdu na parking przy kościele.

Tymczasem mamy początek października, a efektu prac w dalszym ciągu nie widać. Droga rowerowa została co prawda wykonana oraz położony jest asfalt po jednej stronie jezdni, to jednak niewielki postęp w porównaniu z wieloma przewidzianymi pracami, które obejmują m.in. całkowitą wymianę nawierzchni oraz budowę i przebudowę parkingów, chodników, zatok autobusowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

Na zamkniętym odcinku boczne drogi dojazdowe oznakowane zostały poprzez wstawienie znaków "droga bez przejazdu" oraz "roboty na drodze". Dla ruchu samochodowego wprowadzone są również objazd przez ul. św. Kingi oraz ul. Zygmuntowską. Ruch pieszych i rowerzystów jest więc też niemal całkowicie wyłączony. Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miejskim w Mielcu, termin zakończenia remontu ulicy Kardynała Wyszyńskiego upływa z końcem listopada.

Bądźcie ostrożni na rondzie
Obawy mielczan budzi również odblokowana w ubiegłą sobotę aleja Kwiatkowskiego, która ze względu na remont znajdującego się tam ronda była dłuższy czas nieprzejezdna.

- Przecież będą tam teraz same wypadki – mówią dzwoniące do nas osoby. Aby uniknąć takiej sytuacji, zanim wjedzie się na rondo, należy zwrócić uwagę na znajdujący się przed nim znak, który wskazuje kierowcom odpowiedni pas ruchu do jazdy prosto i do skrętu. Kierowcy zajmując inny pas ruchu, nie będą mieli możliwości jazdy prosto z pasa, który służy do skrętu, tak jak było wcześniej.

Na te istotne zmiany w oznakowaniu drogi 22 września podczas konferencji prasowej w starostwie zwrócił uwagę Jacek Krzyżewski – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.  – Trzeba zachować na tym rondzie teraz szczególną ostrożność - powiedział.

Więcej w 40 numerze Korso

Msk, SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Kierowca
Kierowca 3.10.2017, 20:30
bardzo dobrze, może teraz ludzie się naucza jak prawidłowo się korzysta z takiego ronda, tez pracuje na strefie ale aż krew mnie zalewała jak jeden z drugim jechał prawym pasem i zjeżdżał na ostatnim zjeździe, teraz jest wszystko oznakowane i będzie bardzo łatwo dojść kto zawinił :) pozdrawiam

Pozostałe