Święto Pieczonego Ziemniaka

  • 29.09.2017, 11:57
  • Opr. mm
Święto Pieczonego Ziemniaka
Mieszkańcy Chrząstowa uczcili Święto Pieczonego Ziemniaka wspólną zabawą. Uczestniczy festynu mieli okazję posmakować potrawy z najpopularniejszego warzywa kuchni polskiej.

Szkolny plac tego dnia zamienił się w miasteczko Dzikiego Zachodu, a mali kowboje i kowbojki wraz z rodzicami mieli szansę nauczyć się tradycyjnych tańców, zapoznać się z przedmiotami, jakie towarzyszyły mieszkańcom tego terenu oraz zrobić zdjęcia w specjalnie przygotowanych monidłach. 

- Impreza organizowana jest przez naszą szkołę, radę rodziców, ale przede wszystkim rodziców i uczniów, którzy wspólnie wykonali wszystkie potrawy, jakie zagościły dzisiaj na naszych stołach. Bardzo serdecznie dziękuję im za zaangażowanie i serce włożone w organizację naszego święta - mówi Monika Szczebak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chrząstowie.

Organizację wydarzenia docenił także wójt gminy Józef Piątek: - Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Chrząstowa tak ochoczo włączają się w takie inicjatywy. Aby takich aktywności mogło być jeszcze więcej, pracujemy z panią dyrektor oraz panem sołtysem nad przystosowaniem niezagospodarowanego pomieszczenia po byłej bibliotece szkolnej. Obiekt miałby służyć wszystkim mieszkańcom Chrząstowa, którzy chcieliby z niego skorzystać. Dziękuję bardzo za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość i możliwość spróbowania tych pysznych potraw. Jestem pełen uznania dla wszystkich gospodyń, które z nudnego warzywa, jakim jest ziemniak, stworzyły takie kulinarne cuda.

Opr. mm
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe