Przede wszystkim drogi

  • 27.09.2017, 15:57
  • Opr. mm
Przede wszystkim drogi Urząd Gminy Mielec
Urząd Gminy Mielec podsumowuje tegoroczne inwestycje. Wójt Józef Piątek mówi także, na co mogą liczyć mieszkańcy w najbliższym czasie.

Modernizacja, bieżące remonty oraz budowa nowych odcinków dróg to jedne z najważniejszych zadań, które realizuje obecnie urząd gminy. Od początku 2015 roku udało się wyremontować prawie 20 procent dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej.

Tegoroczne inwestycje W tym roku wyremontowano siedem odcinków dróg gminnych, które z upływem lat uległy znacznemu zniszczeniu i utrudniały komunikację. Nowe nawierzchnie o długości ponad 3,6 km wykonano w sołectwach: Boża Wola, Chorzelów, Chrząstów, Goleszów, Podleszany, Wola Mielecka. - Jednym z pierwszych problemów, z jakim musiałem się zmierzyć, obejmując stanowisko wójta, były właśnie drogi. Odwiedziło mnie wielu mieszkańców oraz sołtysi, którzy sygnalizowali, że jezdnie dojazdowe do ich posesji znajdują się w fatalnym stanie i niejednokrotnie przez ponad 30 lat, poza doraźnymi wypełnieniami dziur, nie były remontowane. Dodatkowo gmina ciągle się rozwija i powstają nowe obszary, które wyposażone są we wszystkie media, takie jak prąd, gaz, wodociągi i kanalizacja, a dojazd do nich prowadził przez drogi nieutwardzone lub drogi wykonane z kruszywa. Te tereny również uwzględniamy w naszych planach i w miarę możliwości dostosowujemy do potrzeb użytkowników. Cieszę się bardzo, że rada gminy w każdym corocznym budżecie zabezpiecza niezbędne fundusze na realizację tych zadań. Dzięki wspólnym działaniom udało nam się dotychczas zmodernizować ponad 11 kilometrów z liczącej ponad 64 kilometry bitumicznej infrastruktury drogowej – mówi Józef Piątek, wójt gminy Mielec.

Więcej w 39 numerze Korso

Opr. mm
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe