Przetarg na halę MOSiR

  • 19.09.2017, 15:57
  • UM Mielec
Przetarg na halę MOSiR UM Mielec
Władze Mielca ogłosiły przetarg na budowę nowej hali sportowej przy ul. Solskiego. Firmy mogą składać oferty do 27 października.

Nowa hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie mieć 10 083,16 metrów kwadratowych powierzchni, a basen prawie 1000 mkw. Oferta przetargowa dotyczy także przebudowy sieci dróg wokół inwestycji. Na terenie inwestycji znajduje się jeszcze budynek warsztatowy, który trzeba będzie wyburzyć. Warto podkreślić, że budowa nowej hali sportowej to największa inwestycja realizowana przez samorząd Mielca. Pochłonie prawie 100 mln złotych. Przetarg został opublikowany w ostatni czwartek, 14 września.

Praca nad dokumentacją trwała prawie rok. Ostatecznie na początku września magistrat wyłonił tzw. "inżyniera kontraktu", czyli zespół specjalistów, którzy będą koordynować prace budowlane.

- Oczekujemy już pytań od oferentów, którzy są zainteresowani wzięciem udziału w przetargu. Chcemy, żeby procedura przetargowa była bardzo sprawna. Liczymy na to, że będzie dużo ofert. Nie wyobrażam sobie, że tak duży zakres robót zrealizuje jedna firma. Prawdopodobnie będą też podwykonawcy - powiedział nam wiceprezydent Mielca Jan Myśliwiec.

Jeszcze tydzień temu pisaliśmy o prawie tygodniowym opóźnieniu w ogłoszeniu przetargu. Wtedy wiceprezydenci mówili o tym, że wolą bardzo dokładnie przygotować dokumentację przetargową niż unieważniać przetarg.

Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym, firmy zainteresowane złożeniem oferty mają czas do 27 października. Urząd miejski organizuje dla zainteresowanych firm udział w wizji lokalnej. Termin zakończenia budowy hali to koniec 2019 roku.

UM Mielec
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe