Coraz ważniejsza ekonomia

  • 16.09.2017, 11:57
  • Opr. AŁ
Coraz ważniejsza ekonomia bakcyl.wib.org.pl
Dzieci i młodzież z gminy Mielec wezmą udział w różnych lekcjach, debatach, konferencjach czy konkursach na temat edukacji ekonomicznej.

Porozumienie o współpracy w zakresie edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa pomiędzy sektorem finansowym a samorządem lokalnym podpisał Józef Piątek, wójt gminy Mielec oraz przedstawiciel Związku Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości.

Jak podkreślają zgodnie przedstawiciele stron porozumienia pn. "Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów - współpraca sektora finansowego z samorządami," jest ono niezbędnym elementem przygotowania młodego człowieka do życia we współczesnym świecie.

- W dzisiejszym świecie umiejętność znalezienia się i podejmowania trafnych decyzji w dziedzinie własnych finansów staje się już nie luksusem, a koniecznością. Dlatego też cieszymy się, że gmina Mielec należy do tych miast i gmin, które chcą aktywnie włączyć się w jeden z największych projektów edukacyjnych w naszym kraju, który w najbliższych latach ma ambicje stać się czołowym projektem edukacyjnym w Europie – powiedział wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości, Waldemar Zbytek.

- Ekonomia i finanse to dziedziny życia, z którymi wszyscy mamy styczność. W dzisiejszych czasach większość z nas korzysta z usług bankowych. Transakcje bezgotówkowe, przelewy internetowe, kredyty, lokaty i konta oszczędnościowe stają się standardem. Już w wieku gimnazjalnym bardzo często młodzież musi podejmować decyzje, jak operować swoim kieszonkowym. Dzięki temu programowi młodzi mieszkańcy naszej gminy dowiedzą się między innymi, jak oszczędzać pieniądze, a następnie jak je zainwestować. Chcemy ich nauczyć, jak rozsądnie zarządzać swoim domowym budżetem w przyszłości – powiedział w trakcie podpisania umowy wójt gminy Mielec.

Porozumienie powstało po to, by wspólnie edukować dzieci, młodzież, studentów i seniorów w dziedzinie ekonomii i finansów.

Mecenasami projektu są: Biuro Informacji Kredytowej, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Fundacja na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego.

Opr. AŁ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------