Czysta energia nadchodzi

  • 15.09.2017, 11:57
Czysta energia nadchodzi UG Padew Narodowa
Mieszkańcy trzech gmin powiatu mieleckiego będą mogli instalować na swoich posesjach odnawialne źródła energii.

Wspólny wniosek złożony przez gminy: Padew Narodowa, Borowa i Gawłuszowice został wybrany do dofinansowania. Wniosek uzyskał wysokie piąte miejsce na liście rankingowej, uzyskując 87,5 punktów. Lista została zatwierdzona przez Zarząd Województwa Podkarpackiego, 29 sierpnia. Władze wojewódzkie podjęły również decyzję o wystąpieniu do Ministerstwa Finansów o zgodę na zwiększenie funduszy na rozwój odnawialnych źródeł energii, o dodatkowe 50 milionów zł, co pozwoli na wybór do dofinansowania kolejnych 5 projektów z listy rezerwowej.

Całkowity koszt wspólnego projektu trzech gmin wyniesie prawie 13 milionów złotych, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego będzie na poziomie prawie 10 milionów złotych.

Więcej w 37 numerze Korso

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe