Plac AK już gotowy

  • 14.09.2017, 05:00 (aktualizacja 14.09.2017 09:37)
  • SzB
Plac AK już gotowy MK
W zeszłym tygodniu mieszkańcy Mielca odzyskali plac Armii Krajowej. Remont placu trwał kilka miesięcy. Chodziło przede wszystkim o poprawę zniszczonego podłoża.

Remont rozpoczął się w marcu 2017 roku.  W ramach remontu udało się naprawić i wymienić całą nawierzchnię placu. Robotnicy naprawili także fontannę. Słynne kamienne instalacje, tzw. monolity, popularnie nazywane szubienicami, zyskały nowy, szklany wygląd i oświetlenie. Wszystkie prace  wykonała firma Budimex.

Mielczanie zauważyli, że po remoncie plac  prawie się nie zmienił.  I takie też było zamierzenie magistratu. To miał być niezbędny remont, a nie przebudowa. Jak wskazywali specjaliści,  remont  był jednak konieczny. Ukształtowanie terenu, na którym znajduje się plac, sprawiło, że zaczęły pękać kamienne płyty. Powodem było m. in. nieprzestrzeganie zakazu wjazdu na ten teren.

Pierwotnie remont miał kosztować  500 tys. złotych. Zwiększył się jednak zakres prac całej inwestycji. Ostatecznie magistrat wydał ponad 1 mln 172 tys. złotych.

SzB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
szczęsliwa mieszkanka Mielca
szczęsliwa mieszkanka Mielca 21.09.2017, 12:15
A czy za milion złotych nie można było poprawić kawałek ulicy przy placu (przy postoju taksówek), którą zresztą przekopali i tak zostawili nie kto inny tylko firma remontująca TAN CUDOWNY Plac Armii Krajowej, który cytuję " odzyskali mieszkańcy Mielca".
Ależ się cieszymy z odzyskania tej perełki architektonicznej.
sokole oko
sokole oko 21.09.2017, 12:06
na pewno nie wymieniono całej nawierzchni. Wystarczy popatrzeć na kostkę przy przystanku, która jest obrośnięta mchem a to znaczy że jest stara !!!!!!!!!!!
Baumer Stah FB
Baumer Stah FB 19.09.2017, 00:23
Albert Speer wciz zyje. NA PLACU ARMII KRAJOWEJ W MIELCU. A hetman wielki Mikołaj Mielecki 400 lat czeka na swój pomnik w swoim rycerskim 560-letnim grodzie....
violletka
violletka 17.09.2017, 21:53
No to niech puszczają tam samochody ciężarowe to następny remont w 2020 roku.
Elka
Elka 16.09.2017, 20:06
Za co zapłacono tyle pieniędzy? Teraz kostka brukowa jest gorzej położona niż była stara, są liczne nierówności. Czy za ukończone ktoś uważa wystające spod płyt grube kable (od str.ul.Skłodowskiej)?
Kto dokonał odbioru tej fuszerki j ile wziął za zatwierdzenie tego bubla? To kpiny. A państwo redaktorzy zanim zamieścicie info sprawdźce czasem jak ma się rzecz. Daleko nie macie.
Baumer FB
Baumer FB 19.09.2017, 00:40
za kanciaste bryly w stylu architekta hitlera.Speer stawial podobne "budowle". Z uporem maniaka ktos te kanty stawia i kantuje...Zamiast postawic pomnik hetmanowi Mielckiemu co wypromuje miasto i sie zwroci
asasa
asasa 14.09.2017, 20:07
Czy w grudniu (tradycyjnie juz) wjedzie dzwig by postawic choinke i polamie plyty.....??? mam nadzieje ze sie to nie powtorzy
Mielczanin
Mielczanin 15.09.2017, 09:02
Od tego roku choinka będzie stawiana przy pomocy Black Howka (jako promocja wyrobu produkowanego w Mielcu) i nikt nie będzie niszczył tak pięknego podłoża.
Jacek
Jacek 14.09.2017, 13:30
Jacek do Max

No tak tradycyjny nieudacznik sie odezwal zawsze zle, pewnie jestes z tych co mury maluja. Zawsze zle I zle. Jedz do pakistanu jak ci sie nie podoba w mielcu !!!
Baumer
Baumer 19.09.2017, 00:43
Taki styl byl na zlotach NSDAP...Nie jest fortunne zeby podobny lansowac na Placu Armii Krajowej. Nie bede wyjezdzal ani do drugiej Irlandii ani Japonii... Tu place podatki, tu jest moja mala POLSKA i chce zeby bylo tu ladnie.Jak np. w Poznaniu czy Tarnowie. Potomek zalozycieli miasta,dowoda roty husrskiej spod Polocka i hetman juz dawno powinien miec pomnik w Mielcu
Max
Max 14.09.2017, 10:43
Gówno takie same jak było
Stah Baumer
Stah Baumer 19.09.2017, 00:44
Jeszcze gorsze bo brunatne jak koszule. I kanciaste jak pomysly Alberta Speera ,architekta hitlera... I to gdzie??? Na Placy Armii Krajowej...
W.R
W.R 18.09.2017, 19:18
A nawet gorsze.

Pozostałe