Ziemniaki i przysmaki

  • 12.09.2017, 15:57
  • SzB
Ziemniaki i przysmaki SzB
W niedzielę, 10 września, mieszkańcy gminy Padew Narodowa obchodzili VI edycję "Święta Ziemniaka". Jak co roku ekipy z każdego sołectwa, a także z różnych instytucji, rywalizowały w ciekawych konkurencjach o tytuł najlepszych.

W konkursach wyróżniono najlepszą potrawę z ziemniaka, a także najładniejsze stoisko promocyjne. Sędziowie przyznali nagrody także za najbardziej innowacyjną potrawę z ziemniaka oraz za najlepszą nalewkę.

Tegoroczne "Gminne Święto Ziemniaka" było wyjątkowe ze względu na obecność oficjalnej delegacji samorządowców z gminy Poronin.

Porozumienie, które w niedzielę podpisali wójt Padwi Robert Pluta i wójt gminy Poronin Bronisław Stoch, otwiera możliwość współpracy gminnych organizacji pozarządowych. 

- Myślę, że nasze kontakty będą się rozwijać z pożytkiem dla obu samorządów i dla mieszkańców - powiedział wójt Robert Pluta.

- W życiu ciągle się czegoś uczymy. Z taką nadzieją i z takim nastawieniem chcemy się wzajemnie uczyć swoich samorządów. Wymieniać doświadczenia i uczyć się wzajemnego rozwiązywania problemów, które się na co dzień trafiają - skomentował wójt 
Bronisław Stoch.

Współpracę z górską gminą Poronin rozpoczął już jakiś czas temu mieszkaniec gminy Padew Józef Grzych. To on nawiązał kontakt z wójtem Poronina. Kilka miesięcy temu zorganizował wyjazd Rady Gminy Padew Narodowa właśnie do Poronina. Wtedy padła deklaracja o nawiązaniu oficjalnej współpracy samorządów. Za to zaangażowanie wójt Robert Pluta podziękował Józefowi Grzychowi, wręczając mu okolicznościowy dyplom.

Współpraca gmin rozpocznie się od wymiany zespołów artystycznych, sportowych, a także od wizyt studyjnych mieszkańców z poszczególnych sołectw.

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe