[FOTO] Taki Boży bankiet tylko w Chorzelowie!

  • 10.09.2017, 13:01 (aktualizacja 11.09.2017 10:49)
  • Szymon Burek
[FOTO] Taki Boży bankiet tylko w Chorzelowie! S. Burek
Metropolita Katowicki Abp Wiktor Skworc dokonał aktu koronacji obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin z Chorzelowa. Na to wydarzenie przybyły tłumy wiernych z diecezji Tarnowskie, Sandomierskiej i Rzeszowskiej.

Pielgrzymki piesze w sobotę rano wyruszyły z kilkunastu parafii m. in. ze Smoczki, Osiedla, Starego Miasta i z Borku. Wierni szli także m. in z Chrząstowa, Trześni czy Borowej. Przyjechały także autokarowe pielgrzymki z Tarnowa, Nowego Sącza, Rzeszowa, Tarnobrzega, czy Sandomierza. Przybyli także wierni z Gniezna, czy Ukrainy. 

Uroczystość rozpoczęła się od procesji przeniesienia obrazu na plac koronacyjny. Główna Msza koronacyjna rozpoczęła się o godz 11. Msze celebrowało kilkunastu księży biskupów, kapłani z całej diecezji. Oprawę muzyczną tego wydarzenia zapewniła orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej, a także łączony Chór II LO, Towarzystwa "Melodia" i ZNP "Akord". Grała także orkiestra z Dobrynina. 

- Święta Rodzina nie tylko wita, lecz także zaprasza na bankiet  o czym głosi napis na obrazie, który brzmi:

„Dzikim ptakom i zwierzom Bóg pokarmy daje. Dla dzikich się grzeszników Sam pokarmem staje. Tak Świętego Bankietu w Dzikowskim Obrazie Józef pilnuje z Panną niepodległą skazie”.

A zatem chorzelowski wizerunek jest zaproszeniem na ucztę. Umieszczony tuż nad tabernakulum i ołtarzem wskazuje na Eucharystię, w której Jezus daje się grzesznikom, staje się dla nich pokarmem na życie wieczne. Jest to zaproszenie do komunii z Jezusem, do zjednoczenia z Nim - tu, na ziemi i kiedyś, w wieczność - mówił w swojej homilii abp Wiktor Skworc. 

Posłuchaj uczestników spotkania:

Posłuchaj Abp Wiktora Skworca:

Zobacz relacje video:

 

Szymon Burek

Zdjęcia (132)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe