Śmigłowce polecą do Los Angeles

  • 9.09.2017, 08:18 (aktualizacja 09.09.2017 08:21)
Śmigłowce polecą do Los Angeles Archiwum Korso
Pracownicy mieleckiej fabryki PZL Mielec zbudują 2 śmigłowce specjalistyczne, służące do gaszenia pożarów lasów. Trafią one do Stanów Zjednoczonych.

Należąca do koncernu Sikorsky fabryka PZL Mielec pracuje nad nowym typem wielozadaniowego śmigłowca S-70i Black Hawk, który pozwoli władzom hrabstwa Los Angeles skutecznie walczyć z pożarami lasów i reagować w innych nagłych wypadkach.
Dwa nowe strażackie śmigłowce, nazywane "Firehawk", znajdują się już w fazie produkcji, a dostawa do klienta nastąpi przed końcem tego roku.

Każdy ze śmigłowców Firehawk będzie miał szersze płaty wirnika, co zwiększy zdolność podnoszenia się maszyny, a szklany kokpit pozwoli pilotom lepiej oceniać sytuację w trakcie misji.

- To nowe zamówienie jest doskonałą wiadomością dla 1700 polskich pracowników PZL Mielec oraz 5000 innych osób, zatrudnionych w firmach partnerskich wchodzących w skład naszego łańcucha dostawców – powiedział Janusz Zakręcki, prezes i dyrektor naczelny PZL Mielec. – Dziękujemy władzom hrabstwa Los Angeles za zaufanie do śmigłowców Black Hawk oraz do umiejętności naszego mieleckiego zespołu, który dostarczy produkt unikatowej jakości – dodał.

Po wyposażeniu śmigłowca przez specjalistycznego poddostawcę w Stanach Zjednoczonych w zbiornik na wodę o pojemności 3785 litrów, zmodyfikowaniu podwozia, przystosowaniu kokpitu do obsługi przez jednego pilota oraz wyposażeniu w sprzęt medyczny nowe śmigłowce zwiększą flotę wielozadaniowych śmigłowców Firehawk straży pożarnej w Los Angeles do pięciu maszyn.

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe