Szaleństwo z 500 plus

  • 8.09.2017, 15:57
  • Arkadiusz Łysoń
Szaleństwo z 500 plus A. Łysoń
Od początku sierpnia mielecki MOPS był oblegany przez tłumy zainteresowanych programem "Rodzina 500 plus". Jeżeli ktoś nie chciał mieć przerwy w pobieraniu świadczenia, musiał złożyć wniosek do końca sierpnia.

Osoby, które w ubiegłym roku złożyły wnioski na program 500 plus, będą otrzymywać pieniądze do końca września. Aby nadal pobierać świadczenie, należy złożyć nowy wniosek. Przyjmowanie dokumentów zaczęło się 1 sierpnia.

Kolejki przed MOPS-em
Jak powszechnie wiadomo, człowiek szybko przyzwyczaja się do systematycznych wpływów pieniędzy na konto. Dlatego tak wielu chętnych chciało złożyć wnioski do końca sierpnia, by zagwarantować sobie kontynuację świadczenia od października. Złożenie wniosku we wrześniu może spowodować, że co prawda otrzymamy wyrównanie za październik, ale świadczenie otrzymamy w listopadzie. Mimo wielkich starań dyrekcji i pracowników nie wszyscy, którzy chcieli złożyć wnioski w sierpniu, zostali obsłużeni.

- Wzmożony ruch dało się odczuć w już pierwszych dniach sierpnia, ale najtłoczniej było  pod koniec miesiąca. Mieszkańców miasta obsługuje 6 stanowisk. Aby zapewnić sprawny przebieg przyjmowania wniosków, uruchomiliśmy jeszcze dodatkowe stanowiska obsługi klientów.  Wydłużyliśmy też czas pracy, który jest niezbędny, aby dokonać weryfikacji wniosków, wydać decyzje administracyjne i dokonać na czas wypłaty świadczeń – mówi Elżbieta Rżany, zastępca  dyrektora ds. rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu. 

Rodziny składały wnioski w formie elektronicznej oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej. Jednak przeważająca liczba rodzin składała wnioski osobiście w ośrodku, w dziale świadczeń rodzinnych.

Podsumowanie pierwszego miesiąca
- Na koniec sierpnia złożono 2763 wnioski, w tym elektronicznie 1169. Spodziewamy się, że na nowy okres zasiłkowy zostaną złożone wnioski na poziomie ubiegłego roku – wtedy to z programu skorzystało ponad 4100 rodzin, co stanowiło wydatek prawie 23 milionów złotych – wylicza Grażyna Cieszyńska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu. - Przy okazji przyjmowania wniosków na 500 plus, pracownicy obsługi klienta zarejestrowali w sierpniu jeszcze 681 wniosków o zasiłek rodzinny, 6 wniosków o specjalny zasiłek opiekuńczy i 122 wnioski o fundusz alimentacyjny – dodaje dyrektor MOPS w Mielcu. 

Więcej w 36 numerze Korso

Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe