Referendum nie będzie

  • 8.09.2017, 05:00
  • SzB
Referendum nie będzie SzB
Przedstawiciele Stowarzyszenia Podkarpacki Rzecznik Pacjenta informują, że zawiesili akcję zbierania podpisów zmierzającą do odwołania Rady Powiatu Mieleckiego. Jak sami przyznają, jest to efekt uzgodnień z przedstawicielami władz wojewódzkich PiS. Tej informacji nie potwierdza Mateusz Kutrzeba, sekretarz partii.

Część załogi szpitala powiatowego, a także przedstawiciele Stowarzyszenia "Podkarpacki Rzecznik Pacjenta" kilkanaście tygodni temu ogłosili, że chcą odwołać ze stanowiska starostę mieleckiego Zbigniewa Tymułę. Uznali, że starosta działa na szkodę szpitala. Sprawa szokowała opinię publiczną, bo została ogłoszona w momencie zakończenia sporu zbiorowego w szpitalu. Przedstawiciele organizacji związkowych szpitala, którzy popierali tę akcję, mówili nam wtedy, że są to zupełnie dwie odrębne sprawy. Chęć odwołania starosty argumentowali m. in. tym, że Zbigniew Tymuła, zdaniem protestujących, od dłuższego czasu działa na niekorzyść szpitala. Podnoszono argumenty, że zarządza szpitalem z drugiego fotela.

Ponieważ nie można odwołać samego starosty, jego przeciwnicy mówili o odwołaniu całej rady powiatu. - Przyjmując argument, że do wyborów samorządowych pozostał jedynie rok, przeprowadzenie obecnie wyborów przysparzałoby wspólnocie samorządowej dodatkowych kosztów, a utrudnieniu mogłyby ulec procedury finansowania z funduszy unijnych, postawiliśmy jednak  swoje warunki. Otrzymaliśmy obietnicę, że jeśli prokuratura z mało wiarygodnych powodów, nasuwających podejrzenie o polityczną motywację, odmówi wszczęcia lub umorzy postępowanie w sprawie pożyczki-kredytu w mieleckim szpitalu, zostaną podjęte stosowne kroki celem skontrolowania i objęcia nadzorem postępowania. Jednocześnie zastrzegamy sobie, że w zbliżającej się  kampanii wyborczej rozliczymy obecne władze powiatu z poczynań w mieleckim szpitalu, które uważamy za szkodzące interesom społeczności lokalnej i samemu szpitalowi - czytamy w oświadczeniu przedstawicieli  inicjatywy referendalnej.

Więcej w 36 numerze Korso

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe