Odcięci od miasta

  • 7.09.2017, 15:57
  • SzB
Odcięci od miasta
Od 1 września firma transportowa Arriva zawiesiła aż 12 połączeń lokalnych łączących małe miejscowości z Mielcem. Tego samego dnia starosta Zbigniew Tymuła zorganizował spotkanie z prywatnymi przewoźnikami. Na szczęście problem bardzo szybko udało się rozwiązać.

Przypomnijmy, w zeszłym tygodniu na dworcu autobusowym w Mielcu i na przystankach pojawił się komunikat firmy przewozowej Arriva, w którym mogliśmy przeczytać, że od piątku,  1 września, Arrivia zawiesza 12 połączeń między Mielcem a miejscowościami: Kawęczyn, Breń Osuchowski, Wampierzów, Borek Szczuciński, Suchy Grunt, Podborze, Grzybów, Kolbuszowa p. Ostrowy, Kolbuszowa p. Niwiska, Rzemień i Jamy.

 - Chcę podkreślić, że sprawa jest absolutnie priorytetowa. Firma miała prawo z dnia na dzień zawiesić swoje kursy. Postanowiliśmy bardzo szybko zareagować na tę sytuację, bo chodzi nam szczególnie o młodzież szkolną, która rozpoczyna nowy rok szkolny - komentuje starosta Zbigniew Tymuła. 

Tuż po tym, jak decyzja firmy została ogłoszona, starosta zwołał spotkanie z firmami zajmującymi się transportem na terenie powiatu mieleckiego. - Wszystkie trasy, które porzuciła Arriva, przejmą firmy z powiatu mieleckiego. Chciałbym serdecznie podziękować przedstawicielom tych firm za to, że tak licznie przybyli na spotkanie, a także za to, że rozmowa z nimi była bardzo rzeczowa i merytoryczna – starosta cieszył się po spotkaniu. I dodał: - Nie ma powodów do obaw. Uczniowie nie zostaną bez transportu. Nowy transport zacznie obowiązywać już od poniedziałku, 4 września.

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe