Z SOR-u do sądu

  • 7.09.2017, 11:57
  • Szymon Burek
Z SOR-u do sądu SzB
Co się wydarzyło na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Mielcu, którego pacjentem był wiceprzewodniczący rady powiatu Marek Kamiński? Arogancję i nadużycie władzy zarzuca mu radny powiatowy Józef Smaczny. Kamiński uważa, że został potraktowany jak śmieć i zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Mieleckiego, w czwartek, 31 sierpnia, radny Józef Smaczny ujawnił kulisy awantury, jaka wydarzyła się 23 sierpnia na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym  w Mielcu.  - Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, że w tym dniu, w godzinach wieczornych, na SOR zgłosił się pan Marek Kamiński z żądaniem udzielenia mu pomocy medycznej z zakresu okulistyki. Pomocy tej z oczywistych względów nie mógł uzyskać, gdyż nasz szpital nie dysponuje lekarzem okulistą. Pacjent został, zgodnie z obowiązującą zasadą, poinformowany o możliwości skorzystania z pomocy SOR w Rzeszowie, który pełni ostry dyżur okulistyczny - powiedział na sesji radny Józef Smaczny. I dodał, że Marek Kamiński zażądał transportu medycznego do Rzeszowa.

- Obecni na oddziale pracownicy oraz liczni pacjenci i towarzyszące im osoby stały się świadkami zachowań pana Marka Kamińskiego, określanymi jako buta i arogancja, i zakłócających pracę personelu medycznego - oświadczył  na sesji Smaczny.
Karetka czekała?

Z relacji Józefa Smacznego wynika, że radny Kamiński wykorzystał swoją pozycję szefa struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczącego rady powiatu do tego, żeby uzyskać dyspozycję przewiezienia go karetką do szpitala w Rzeszowie.

- Mówi się, że tam jednak zażądał, by karetka czekała na niego tak długo, aż uzyska niezbędną pomoc, by wrócić nią do Mielca. (...) Zgodnie z przepisami, pacjentom w stanach ostrych przysługuje transport tylko w jedną stronę - komentuje Smaczny.
 Rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Mielcu potwierdził nam, że 23 sierpnia karetka transportowała chorego do Rzeszowa, zgodnie z dyspozycją lekarza SOR.

- Z ogromnym niepokojem wysłuchałem tych rzeczy, które są nieprawdziwe. Rozważę skierowanie sprawy na  drogę postępowania sądowego, bo nie użyłem ani jednego słowa, które świadczyłoby o wykorzystaniu mojej pozycji. Nikomu nie powiedziałem, że jestem radnym powiatowym - odpowiadał na sesji Marek Kamiński.

Więcej w 36 numerze Korso

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
qq
qq 10.09.2017, 13:18
Ja w takich sytuacjach jechalem lub ktos mnie wiozl na wizyte prywatna - bo mnie bardzo bolalo i nie mialem ani sil ani ochoty na zadymy, krzyki..... a jestem 2 sort
Łukasz
Łukasz 7.09.2017, 20:12
Każdy wie jakie podejście jest tych pseudolekarzy na SOR w Mielcu... Szkoda gadać...
Wujek Juzek
Wujek Juzek 7.09.2017, 16:06
Pisior z krwi i kosci

Pozostałe