Sezon na śmieci trwa

  • 7.09.2017, 06:41
  • Msk
Sezon na śmieci trwa D. Dyło
W wielu miejscach naszego miasta można zobaczyć walające się puszki po napojach, opakowania po produktach żywnościowych, worki foliowe czy inne odpady, które wyrzucamy bardziej lub mniej świadomie. Są miejsca, w których śmieci szczególnie się zadomowiły.

Na trawniku w pobliżu ogródków działkowych "Metalowiec" wypełnione worki ze śmieciami wystają z wysokiej trawy. Ktoś porzucił je tam, najwidoczniej sądząc, że nikt ich nie zauważy. Sprawę zgłosiliśmy strażnikom miejskim, którzy przyjęli  zgłoszenie i obiecali się nim zająć. Jak poinformował nas dyżurny straży miejskiej, tego typu zgłoszenia zdarzają się często. Działkowicze zamiast wyrzucać worki ze śmieciami do kosza, pozostawiają je na trawniku za ogrodzeniem działek. - Znamy ten teren i jest on przez nas stale monitorowany - zapewnia dyżurny.

Kolejnym regularnie zaśmiecanym miejscem jest trawnik przy przejściu kolejowym dla pieszych, w pobliżu dworca PKP. Leżą tam  liczne papierki, plastikowe butelki i wiele worków foliowych. Miejsce to zadziwia konsekwencją; za każdym razem, gdy śmieci zostaną posprzątane, po jakimś czasie pojawiają się znowu. Jak poinformował nas dyżurny straży miejskiej i ten teren ma zostać niedługo uprzątnięty. - Zgłosiliśmy już taką konieczność do właściciela terenu, którym jest PKP  - mówi. 

Kolejnym zaśmieconym miejscem jest teren drugiego kolejowego przejścia dla pieszych, tak zwany ślimak na osiedlu Lotników. Tutaj śmieci również jest sporo. I w tym przypadku straż miejska zapewnia, że odpowiednie kroki, aby teren został uprzątnięty, zostały już podjęte.

Msk

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Evira
Evira 8.09.2017, 20:20
MAMY TO NA BIERZAC W PARKU LEŚNYM W MIELCU DLAEKO NIE TRZEBA SZUKAĆ

Pozostałe