[Koronacja] Informacje praktyczne. Jak się przygotować?

  • 7.09.2017, 00:33 (aktualizacja 07.09.2017 00:35)
  • Szymon Burek
[Koronacja] Informacje praktyczne. Jak się przygotować? S. Burek
Wszyscy pielgrzymi, a szczególnie wszystkie pielgrzymki zorganizowane powinny przybyć na Plac Koronacyjny najpóźniej pół godziny przed rozpoczęciem uroczystości. Na placu przewidziano dużą ilość miejsc siedzących dla pielgrzymów. Pozostali pielgrzymi mogą przybyć ze swoimi stołeczkami. Przy placu będą punkty medyczne oraz sanitariaty.

Na plac koronacyjny nie wolno wnosić żadnych ostrych narzędzi, a w trakcie całej Mszy św. nie wolno spożywać posiłków.

W czasie trwania Mszy św. - między innymi ze względu na transmisję telewizyjną - nie  będzie wolno osobom prywatnym filmować ani robić zdjęć z innego niż zajmowane przez nich miejsca. Nikomu – poza akredytowanymi przez Kustosza Sanktuarium dziennikarzami – nie wolno przebywać w strefie ołtarzowej (w bezpośredniej bliskości ołtarza), a tym bardziej wchodzić na schody lub podium ołtarzowe.

Pielgrzymi przyjeżdżający do Chorzelowa samochodami osobowymi powinni kierować się na wskazane im przez służby porządkowe parkingi i następnie pieszo przejść na Plac Koronacyjny. Dla osób niepełnosprawnych zorganizowano parking przy kościele.

Autokary przywożą pielgrzymów w pobliże Sanktuarium, gdzie pielgrzymi opuszczają pojazd i przechodzą na Plac. Po wyjściu pasażerów autokary przejeżdżają na wskazany im parking. Po zakończeniu uroczystości autokary mogą podjechać po pielgrzymów w pobliże kościoła. Autokary powinny być oznakowane dostarczonym przez Kustosza plakatem i bezwzględnie muszą podporządkować się poleceniom policji i innych służb porządkowych. Księża proszeni są o parkowanie samochodów na parkingach ogólnodostępnych. Nie przewiduje się oddzielnego parkingu dla kapłanów.

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe