[AUDIO] Rozmowy o chorzelowskim sanktuarium

[AUDIO] Rozmowy o chorzelowskim sanktuarium S. Burek
W sobotę, 9 września o godz. 11.00, dokona się historyczne wydarzenie, jakim będzie koronacja Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Sanktuarium w Chorzelowie. Uroczystej Mszy świętej połączonej z obrzędem koronacji będzie przewodniczył metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc.

Obecny kościół parafialny został zbudowany w 1907 r. z fundacji rodziny Tarnowskich wg projektu Teodora Talowskiego, w miejscu kościoła barokowego z 1637 r. Konsekracji świątyni dokonał 19 V 1908 r. bp Leon Wałęga. Kościół parafialny 7 IX 2008 r. został podniesiony do godności sanktuarium pw. Matki Bożej Chorzelowskiej Królowej Rodzin.

Historię tego niezwykłego miejsca przybliża ks. Andrzej Rams, kustosz sanktuarium:

część 2:

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe