Przesłanie przed koronacją

  • 6.09.2017, 15:46 (aktualizacja 06.09.2017 15:53)
  • Szymon Burek
Przesłanie przed koronacją
Historyczne wydarzenie - koronacja obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w sanktuarium w Chorzelowie - już w sobotę, 9 września. Uroczysta msza święta, połączona z obrzędem koronacji, której będzie przewodniczył metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc, rozpocznie się o godzinie 11.

Z okazji sobotniej uroczystości biskup tarnowski Andrzej Jeż skierował specjalne przesłanie.

- Przed obraz Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie pielgrzymują zwłaszcza małżonkowie i rodziny, by powierzyć macierzyńskiej opiece Maryi przyszłość swoją i swoich bliskich. Przed Jej obrazem narzeczeni proszą o zachowanie czystości przedmałżeńskiej, a na swoją przyszłość modlą się o łaskę zachowania w pełnej wzajemnej miłości i wierności małżeńskiej. Do sanktuarium Królowej Rodzin przybywają też małżonkowie borykający się z kryzysami małżeńskimi, by prosić o uratowanie ich małżeństwa przez rozpadem.

 Matka Boża Królowa Rodzin jest bliska nam wszystkim, bowiem wszyscy mamy rodziny, dla których pragniemy szczęścia, pokoju i zgody – czytamy w specjalnym komunikacie biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża do wiernych diecezji.

Biskup zaprasza diecezjan do licznego udziału w tym ważnym wydarzeniu, jakim będzie koronacja obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin. - Niech dla nas wszystkich to wydarzenie zaowocuje osobistym ponowieniem szczerego oddania się w opiekę Matce Najświętszej – dodaje pasterz Kościoła tarnowskiego.

Na uroczystości zaprasza ks. Andrzej Rams, kustosz sanktuarium:

 

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe