[FOTO] Doceńmy pracę rolników

  • 4.09.2017, 15:43 (aktualizacja 05.09.2017 12:52)
  • Szymon Burek
[FOTO] Doceńmy pracę rolników S. Burek
Dożynki Powiatu Mieleckiego, pomimo niekorzystnej pogody, zgromadziły tłumy mieszkańców z całego regionu. Uroczystości odbyły się w niedzielę, 3 września.

Najpierw rolnicy dziękowali za tegoroczne plony podczas mszy św. odprawionej w bazylice św. Mateusza. Głównym celebransem był ks. Andrzej Rams, kustosz sanktuarium w Chorzelowie. Proboszcz parafii św. Mateusza, ks. Janusz Kłęczek, w okolicznościowym kazaniu mówił o wartości ludzkiej pracy. Przypomniał, jak ważna jest praca rolników, którzy dostarczają nam codziennie żywności. 

Po mszy barwny korowód z wieńcami dożynkowymi przeszedł  na teren bulwarów. Na scenie dożynkowej zaprezentowały się wszystkie gminy powiatu mieleckiego. Przemawiali zaproszeni goście. 

Wieczorem wystąpiły zespoły: Ignis Dei, Randez Vous, Piersi Lepsi Każda z gmin powiatu mieleckiego miała swoje stoisko, gdzie prezentowała to, z czego najbardziej słynie. Nie zabrakło degustacji lokalnych produktów regionalnych. 

Fragment korowodu:

Przemówienie starosty Zbigniewa Tymuły:

Relacja:

 

 

Szymon Burek

Zdjęcia (57)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
asdf
asdf 4.09.2017, 16:59
A pan Kaminski juz zdrowy???

Pozostałe