Hala prawie gotowa. Ale wciąż dużo pracy w "elektryku"

  • 30.08.2017, 15:57 (aktualizacja 29.08.2017 17:29)
  • SzB
Hala prawie gotowa. Ale wciąż dużo pracy w MP
Blisko 2,5 miliona złotych jest warta budowa nowej sali gimnastycznej i ogrodzenia przy "elektryku" - Zespole Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu.

Trwa przebudowa ogrodzenia, które  będzie wykonane z cegły klinkierowej i prętowych przęseł. Zastąpi ono stary, zniszczony już mur, na który wielokrotnie skarżyli się mieszkańcy mieleckiej starówki. Ogrodzenie zagrażało pieszym i ograniczało widoczność kierowcom wyjeżdżającym z ul. Warszawskiej.

 – Zmiany z pewnością zwiększą bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a także poprawią estetykę szkoły. Jej budynek zostanie wyeksponowany, a otoczenie stanie się bardziej otwarte – mówi starosta Zbigniew Tymuła. I dodaje, że koszt przebudowy ogrodzenia wyniesie ponad 154 tys. zł. Nowe ogrodzenie ma być gotowe do końca sierpnia.

Druga z inwestycji, przebudowa sali gimnastycznej,  zgodnie z umową  powinna zakończyć się w pierwszej połowie października. Prace, w ocenie starosty, postępują jednak zbyt wolno. Jak mówi, zmiany w środku sali są widoczne, natomiast z zewnątrz wciąż pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. - Cały budynek ma zostać obłożony cegłą, co z pewnością będzie zajęciem pochłaniającym wiele pracy i czasu – mówi starosta. Liczy jednak na to, że zadanie uda się zakończyć na czas lub z niewielkim poślizgiem. 

Przypomnijmy. Rozbudowa i przebudowa sali gimnastycznej współfinansowana jest z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. 

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe