Inwestycje w zdrowie. Remont sal na chirurgii i nowe urządzenia na oddziale ratunkowym

  • 30.08.2017, 05:00 (aktualizacja 29.08.2017 17:27)
Inwestycje w zdrowie. Remont sal na chirurgii i nowe urządzenia na oddziale ratunkowym Starostwo Powiatowe w Mielcu
Pacjenci oddziału chirurgii naczyniowej będą przebywać w wyremontowanych salach, a szpitalny oddział ratunkowy wzbogaci się o nowe urządzenia i wygodne wejście.

Remontowany segment C wykorzystywany ma być dla potrzeb oddziału chirurgii naczyniowej. Wykonawca wymienił już posadzki, okładziny ścienne i powłoki malarskie, a także wykonał ściany działowe i podwieszane sufity. Teraz zajmie się instalacją gazów medycznych wraz z punktami ich poborów i sygnalizacją awaryjną oraz montażem wyposażenia sanitarnego. Obiekt, zgodnie z umową, ma być oddany do użytku najpóźniej do 9 listopada.

Wcześniej, bo do końca września, zakończą się prace w obrębie szpitalnego oddziału ratunkowego. Obecnie trwa tam budowa nowego, wygodniejszego dla pacjentów wejścia głównego. Kolejnym etapem inwestycji będzie również doposażenie oddziału w aparaturę. Pojawią się tam m.in. nowe aparaty USG, RTG i EKG, respiratory, defibrylatory, aparaty do znieczulenia, a także meble medyczne, tj. wózki do transportu pacjentów, łóżka wielofunkcyjne, stół zabiegowo-operacyjny czy lampa operacyjna.
- Zakupiony sprzęt medyczny podniesie jakość udzielanych świadczeń i zwiększy bezpieczeństwo pacjentów. Realizacja projektu służyć będzie również dostosowaniu naszego oddziału do obowiązujących przepisów, w tym m.in. tych dotyczących potrzeb osób z niepełnosprawnością – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor mieleckiego szpitala.

Wartość inwestycji wynieść ma łącznie 2 250 000 zł, z czego dofinansowanie obejmie kwotę przeszło 1,9 miliona zł.

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe