Zmiany w prawie o stowarzyszeniach: przypominamy o wpisach do ewidencji

  • 27.08.2017, 07:38
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Zmiany w prawie o stowarzyszeniach: przypominamy o wpisach do ewidencji
Stowarzyszenia zwykłe działające na podstawie przepisów dotychczasowych (założone przed 20 maja 2016 roku) są obowiązane do dokonać wpisu do ewidencji stowarzyszeń zwykłych, o której mowa w art. 40 ust. 5 ustawy Prawo o stowarzyszeniach w terminie 24 miesięcy od dnia wejścia w życie nowelizacji ustawy, tj. do dnia 20 maja 2018 roku. 

Brak wpisu skutkuje rozwiązaniem stowarzyszenia zwykłego z mocy praca. Do dnia dokonania wpisu do ewidencji stowarzyszenia zwykłe działają na podstawie przepisów dotychczasowych. 

Informacji w tym zakresie udziela:
Biuro Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych 
Starostwa Powiatowego w Mielcu pod nr tel.
17 78 00 416

Podstawa prawna
ustawa z dnia 25 września 2015 roku o zmianie ustawy – Prawo o stowarzyszeniach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 roku, poz. 1923)

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe