Szkoła za rozpadającym się płotem

  • 23.08.2017, 05:30
  • Msk
Szkoła za rozpadającym się płotem Msk
Stare, mocno sfatygowane, ledwo trzymające się w pionie drewniane sztachety - tak od lat wygląda ogrodzenie Szkoły Podstawowej nr 12 w Mielcu.

W ostatnim numerze naszego tygodnika pisaliśmy o fatalnym stanie boisk, które znajdują się na mieleckim osiedlu Rzochów. Na zaniedbanych obiektach młodzież nie jest w stanie grać w piłkę. Trudno to robić, gdy nie ma bramek bądź są, ale bez siatek.

Szkoła Podstawowa nr 12, oprócz obskurnego boiska sportowego, o którym wspominaliśmy, ma też inne niedoróbki. Ogrodzenie budynku od dawna aż prosi się o remont. Teren placówki częściowo otoczony jest starymi, drewnianymi i mocno sfatygowanymi przez czas sztachetami.  - To ogrodzenie wygląda tak, jakby zaraz miało się rozpaść - mówi przechodząca obok szkoły mieszkanka Rzochowa. - Kiedyś dojdzie tu do tragedii.

Mariusz Mazur, zaangażowany w sprawy swojego osiedla, 24 marca tego roku wybrał się do Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Mielcu, gdzie pokazał jego naczelnikowi zdjęcia ogrodzenia szkoły.

- Troszkę zmieszany pan naczelnik wydziału, próbując wybrnąć z niefortunnej sytuacji, obiecał mi, że ogrodzenie powstanie do końca czerwca tego roku - napisał na swoim profilu na Facebooku Mariusz Mazur. A potem czekał cierpliwie na zmiany, razem z rodzicami uczniów, którzy uczęszczają do tej szkoły. Jednak zmian nie ma.

- Panie prezydencie, już od kilku lat mieszkańcy proszą o przyzwoite warunki dla naszych dzieci, a uczniów tej szkoły. Proszę o dopilnowanie tej niefortunnej sytuacji – pisze na swoim profilu Mariusz.

Zapytaliśmy więc naczelnika wydziału edukacji o przyczynę braku postępów w tej sprawie.

- Powiedziałem temu panu, że jak będą pieniądze, to nowe ogrodzenie powstanie. Jeśli podczas najbliżej sesji rady miasta radni uznają taką konieczność, to szkoła otrzyma pieniądze na remont – wyjaśnia Arkadiusz Gałkowski.

Jednak ta sprawa ciągnie się już od dawna.  - Ile jeszcze mamy czekać - denerwuje się  Mariusz Mazur. - Powiedziałem, że zrobimy to do końca wakacji, ale nie było wtedy pieniędzy na ten cel – tłumaczy się urzędnik.

Pozostaje więc nadzieja, że radni zagłosują za przyznaniem szkole pieniędzy na remont.

Msk
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
paluch
paluch 24.08.2017, 22:26
Haha, a to tak ładnie pokazywać na sztachetę paluszkiem F...U? to bardzo niewychowawcze przy szkolnym płocie
Rzochowianin
Rzochowianin 24.08.2017, 08:01
Dobra metoda na załatwienie zrobienia sobie prywatnego płotu za pieniądze miejskie.
Rzochowiak
Rzochowiak 23.08.2017, 20:28
Jak za kilka dni się okaże że nie a cała medialna zawierucha to tylko element kampanii wyborczej Pana w przepoconej koszulce to się wcale nie zdziwię

Pozostałe