Dwa medale Olimpiady Młodzieży

  • 18.08.2017, 15:57
  • ted
Dwa medale Olimpiady Młodzieży LKS
Reprezentantki Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec, Julia Mądra i Wiktoria Raś, zdobyły srebrny i brązowy medal podczas zakończonej w Warszawie 23. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będącej równocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych U-18.

W zawodach udział wzięło 852 zawodników z 224 klubów. Ośmioro mieleckich lekkoatletów znalazło się na 24-osobowych listach w poszczególnych konkurencjach, uprawniających do wzięcia udziału w zawodach.
 
Srebro i brąz chodziarek
Podstawą do ich opracowania były wyniki uzyskane podczas zawodów rozegranych do 3 lipca z rangą minimum I klasy, zgłoszonych do kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Na medalowy dorobek LKS-u zapracowały przedstawicielki chodu sportowego. W rywalizacji na 5 km drugie miejsce zajęła Julia Mądra (25:45.18), a trzecia była Wiktoria Raś (26:33.96). Obie zawodniczki to podopieczne trenerki Marzeny Kulig. Ich klubowy kolega, Marcin Jacher, startujący w chodzie na 10 km przekroczył linię mety z dwunastym czasem (1:01:13.19).
 
Poprawiali rekordy życiowe
Pozostali zawodnicy z Mielca również mogą zaliczyć swoje starty do udanych. Gabriela Torba zajęła szóstą lokatę w finale trójskoku, poprawiając dotychczasową "życiówkę" na 11.35. Kamil Wąż w tej samej konkurencji zajął miejsce ósme z wynikiem 13.41 (rekord życiowy), a Alicja Struzik zajęła odpowiednio dziewiąte i jedenaste miejsce w finale biegu na 100 m (13.37 – wyrównanie rekordu) i 200 m (25.46 – rekord oficjalnie nieuznany z powodu zbyt silnego wiatru 2,4m/s). Trenerem skoczków i sprinterki jest Tomasz Torba.
 
LKS na 12 miejscu
Nie zawiedli również biegacze z grupy trenera Stanisława Zioło. Zarówno Adrianna Jabłońska startująca na 3000 m, jak i Paweł Dulik startujący na 2000 m z przeszkodami znacznie poprawili swoje dotychczasowe osiągnięcia. Ada z wynikiem 10:29,64 zajęła dziewiąta lokatę, a czas Pawła 6:17.66 pozwolił mu na zajęcie siódmego miejsca.
 Łącznie mieleccy lekkoatleci zdobyli dwa medale i 40 pkt. do klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, co dało LKS Stali Mielec wysokie 12 miejsce na 224 startujące kluby. W klasyfikacji województw Podkarpacie zajęło 8 miejsce, zdobywając 194 pkt.

ted
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe