[PATRONAT] Antki z całej Europy lądują w Mielcu.

  • 10.08.2017, 10:58 (aktualizacja 10.08.2017 17:02)
  • Szymon Burek
[PATRONAT] Antki z całej Europy lądują w Mielcu. S. Burek
Dziś rozpoczyna się europejski zlot antków. W sobotę ok. godziny 14.00 samoloty wykonają przelot w formacji nad miastem, a podczas powrotu na lotnisko wezmą udział w zawodach na celność lądowania.

Dziś w czwartek (10 sierpnia) rozpocznie się „XIX Europejskie Spotkanie AN-2 Mielec 2017 – światowy zlot AN-2”. Jest to impreza zamknięta dla posiadaczy i sympatyków jednego z najdłużej produkowanych samolotów na świecie. W zlocie zadeklarowało udział około 15 samolotów z Europy. Wydarzenie to będzie dostępne wyłącznie dla uczestników zlotu i zlokalizowana będzie po północnej części lotniska przy wieży w dniach 10-14 sierpnia.

Posłuchaj Wojciecha Bugajskiego, prezesa spółki Lotnisko Mielec:

W sobotę 12 sierpnia  w godzinach popołudniowych zaplanowany jest start samolotów AN-2 do lotu grupowego nad Mielcem. Ten lot grupowy będzie prowadził samolot M28 PZL. Prawdopodobnie w tym przelocie nad miastem będzie uczestniczyć 13 samolotów. Potem po przelocie uczestnicy zlotu przystąpią do zawodów na celność lądowania.   

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe