Brakuje im tylko parkingu

  • 1.08.2017, 15:57
  • Arkadiusz Łysoń
Brakuje im tylko parkingu ZSS Gliny Małe
Zespół Szkół Społecznych w Glinach Małych może się pochwalić wieloma inwestycjami służącymi uczniom i mieszkańcom wsi. Potrzebny jest jeszcze parking przy szkole. Rada sołecka postanowiła przeznaczyć na ten cel swój budżet, pojawił się jednak problem.

Fundusz sołecki dla Glin Małych to około 20 000 zł. Ta kwota jednak nie wystarczy, aby w całości zrealizować zamierzoną inwestycję.

- Z mojego punktu widzenia modernizacja parkingu jest w tym momencie sprawą priorytetową  – mówi dyrektor Zespołu Szkół, Ewelina Trzpis. - Po każdych opadach deszczu czy też w czasie zimowych roztopów uczniowie zmuszeni są dosłownie brnąć przez kałuże.  Również rodzice, którzy przywożą swoje dzieci do szkoły i pracownicy naszego Zespołu Szkół narzekają na warunki, a szkoła nic nie może z tym zrobić. Po pierwsze, nie mamy takich pieniędzy, a po drugie, nawet gdybyśmy dysponowali odpowiednimi kwotami, nie możemy realizować tego typu inwestycji z dotacji, którą otrzymujemy z ministerstwa – informuje dyrektor. - Modernizacja parkingu przyczyni się również do poprawy wizerunku nie tylko szkoły, ale i całej wsi, każdy bowiem, kto ją odwiedza, parkuje swój samochód właśnie tam. Warto zatem podkreślić, że nie jest to wyłącznie parking szkolny. Jest on wykorzystywany w czasie uroczystości wiejskich, zebrań, a nawet większych uroczystości kościelnych. Bardzo liczę na to, że jego wygląd wkrótce ulegnie zmianie - dodaje.

Więcej w 31 numerze Korso

Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe