Nie każdy zdał maturę

  • 30.07.2017, 05:00
  • Arkadiusz Łysoń
Nie każdy zdał maturę Na wyniki z matury absolwenci szkół ponadgimnazjalnych musieli czekać do końca czerwca. Niestety, nie każdemu się powiodło. - Fot. A. Łysoń
Tegoroczni maturzyści jeszcze niedawno, w maju, musieli zmierzyć się z egzaminem dojrzałości. Później nastąpił czas niecierpliwego wyczekiwania na wyniki, które już są znane.

Maturzyści zdawali egzaminy z czterech przedmiotów: matematyki, języka polskiego, języka obcego i dodatkowego, wybranego przedmiotu. Oblanie jednego z nich skutkuje koniecznością przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu, ale jeśli komuś powinęła się noga na więcej niż jednym przedmiocie, będzie mógł zdawać maturę powtórnie dopiero za rok.

Według informacji przesłanych z Biura Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu tegoroczny egzamin maturalny zdało 93,4 proc. uczniów mieleckich liceów i 76 proc. techników. Większość z nich ma możliwość przystąpienia do egzaminu w terminie sierpniowym, ale nie wszyscy.

W Mielcu statystycznie najlepiej wypadły I i II Liceum Ogólnokształcące, dobrze poradzili sobie także uczniowie Technikum nr 2. Łącznie w powiecie mieleckim na 950 maturzystów egzaminu nie zdały 134 osoby.  Duża liczba tegorocznych maturzystów już wie, gdzie będzie się dalej kształcić, a niektórzy czekają jeszcze na drugi nabór prowadzony przez uczelnie wyższe.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------