Maszyny zastąpiły kasy

  • 28.07.2017, 06:01
  • SzB
Maszyny zastąpiły kasy SzB
Opłatomaty zajęły miejsce tradycyjnych kas w starostwie. Klienci urzędu szybciej i sprawniej będą mogli dokonywać opłat – zarówno w siedzibie starostwa przy ul. Wyspiańskiego, jak i w wydziale komunikacji przy ul. Sękowskiego.

Opłatomat jest tylko jednym z usprawnień, które zastosuje powiat w wydziale komunikacji.

– Docelowo chcemy zlikwidować kolejki. Już niedługo wprowadzimy system kolejkowy, który uporządkuje i usprawni obsługę klientów – mówił starosta Zbigniew Tymuła.

Opłatomaty przygotował dla starostwa Bank PKO BP.  - Są to urządzenia najnowszej generacji, jedne z nielicznych w regionie. Opłatomaty zainstalowane przez nasz bank posiadał do tej pory tylko Urząd Miasta w Rzeszowie – podkreślał Sławomir Kozioł, dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego w Rzeszowie Banku PKO BP.
Bank nawiązał ze starostwem współpracę, która ma potrwać pięć lat. Jednym z jej elementów była instalacja opłatomatów. Urządzenia już działają. W korzystaniu pomagają pracownicy starostwa.

- W kasach automatycznych można zapłacić należność z tytułu opłat komunikacyjnych i skarbowych, za udostępnienie zasobu geodezyjnego i kartograficznego, z tytułu użytkowania wieczystego gruntu za najem, za dziennik budowy, za karty wędkarskie, za karty parkingowe, za kserokopie dokumentów – wyliczała Irena Turek, skarbnik powiatu. Dodała, że opłat dokonywać można zarówno gotówką, kartą płatniczą, jak i aplikacją mobilną, a opłatomat wydaje resztę w banknotach oraz bilonie. Przetarg na wprowadzenie w starostwie elektronicznego systemu kolejkowego już rozstrzygnięto. We wtorek, 18 lipca, powiat wyłonił wykonawcę, który zajmie się dostawą i montażem szeregu urządzeń – w tym m.in. bileterów, wyświetlaczy i terminali stanowiskowych czy nagłośnienia. Ta sama firma wdroży wspomniany już system kolejkowy i uruchomi oprogramowanie do rezerwacji wizyt przez internet.

Wykonawca zadeklarował, że wykona powierzone mu zadanie w ciągu trzech tygodni od podpisania umowy. Zadanie kosztować będzie 45 387 zł.

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe