Kieł mamuta wrócił do muzeum

  • 27.07.2017, 15:57
  • SzB
Kieł mamuta wrócił do muzeum muzeum
Do Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu - pałacyku Oborskich powrócił kieł mamuta. Niezwykle cenny zabytek przeszedł gruntowną konserwację. To jeden z najcenniejszych eksponatów mieleckiego muzeum.

Kieł został znaleziony w 2015 roku nad Wisłoką przez mieszkańców Mielca.  Niski poziom wód odsłonił wtedy spoczywający pod ziemią zabytek, który trafił do zbiorów muzeum.  Niestety, zmiana środowiska z wilgotnego na suche bardzo negatywnie wpłynęła na stan zachowania kła. Zaczął on w błyskawicznym tempie rozsychać się i niszczeć. Niezbędne okazało się przekazanie go konserwatorom zabytków. Specjaliści z Muzeum Archeologicznego w Krakowie zabezpieczyli wyjątkowy eksponat przed dalszą degradacją.

SzB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe