Woda dla miasta

  • 27.07.2017, 05:00
Woda dla miasta
Urząd Miejski w Mielcu jeszcze w tym roku planuje wykonać próbne odwierty ujęć wody. W przyszłości miasto ma być zaopatrywane w wodę głębinową.

Wykonanie odwiertów planowane jest w okolicach Rzemienia i Szydłowca. Zaproponowane lokalizacje uznane zostały za perspektywiczne pod budowę ujęcia wody dla miasta Mielca. Projekt ten przewiduje, by wykonane odwierty były ewentualnie przekształcone w otwory eksploatacyjne.

Pomysł dotyczący poszukiwań nowych źródeł wody dla Mielca został zaprezentowany na ostatniej sesji rady miasta. By projekt ten zrealizować, radni wprowadzili zmianę do tegorocznego budżetu i zarezerwowali na ten cel milion złotych.
W tej sprawie został ogłoszony przetarg – firmy chcące wykonać próbne odwierty muszą złożyć swoją ofertę do 31 lipca. Prace zostaną wykonane do końca bieżącego roku.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie 16 otworów poszukiwawczo - rozpoznawczych, by poznać jakość wód podziemnych.
Aby pobrać wodę do badań laboratoryjnych, wyłoniona w przetargu firma musi wykonać prace terenowe związane z wierceniami otworów oraz zabudową kolumn filtracyjnych w otworach i wykonaniem pompowań oczyszczających.

Dotychczas Mielec jest zaopatrywany z ujęć wody w Wisłoce, co nie daje zawsze gwarancji stabilnej jakości wody. Wody podziemne są lepszej jakości i gwarantują jej stabilność.

Zgodę na prace poszukiwawcze wody musiała wydać Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie.
Pomysł zaopatrywania Mielca w wodę  źródlaną nie jest nowy. Od kilku lat wiele na ten temat się mówiło - w końcu znalazły się na to pieniądze.

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe