Czekają na decyzję

  • 23.07.2017, 05:00
Czekają na decyzję otworzmyprzednimiswiat.org.pl
Władze stowarzyszenia i niepełnosprawni czekają na pozytywną decyzję odnośnie do dofinansowania utworzenia i działalności warsztatu terapii zajęciowej w Dębiakach.

10 lipca przedstawiciele Stowarzyszenia "Otwórzmy przed nimi świat" złożyli na ręce dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu Beaty Kardyś wniosek o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kosztów utworzenia i działalności warsztatu terapii zajęciowej w Dębiakach. Jest to powtórny wniosek, tym razem dla 60 osób niepełnosprawnych, gdyż poprzedni, złożony we wrześniu 2016 r. dla 45 osób, został rozpatrzony negatywnie.

Stowarzyszenie chce utworzyć warsztaty w budynku po byłej szkole w Dębiakach. Jeśli tego dofinansowania nie otrzyma, wójt gminy Tuszów Narodowy będzie mógł wypowiedzieć umowę na dzierżawę tego budynku.

Złożony wniosek obejmuje rehabilitację społeczną, zawodową i leczniczą, jest w nim także konkretny projekt likwidacji barier architektonicznych, barier w komunikowaniu się, zakupu samochodów do transportu osób niepełnosprawnych, sprzętu rehabilitacyjnego oraz materiałów wspomagających rehabilitację.

Więcej informacji na temat działalności stowarzyszenia można znaleźć na stronie internetowej www.otworzmyprzednimiswiat.org.pl.

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe