Problem psów w Wadowicach

  • 22.07.2017, 11:57
  • mm
Problem psów w Wadowicach mp
Wolno biegające psy po ulicach gminy Wadowice Górne wzbudzają coraz więcej emocji wśród mieszańców, którzy bali się o zdrowie swoje, ale i dzieci bawiących się na placach zabaw. Wójt wydał w tej sprawie komunikat.

Problem bezpańskich psów, ale i tych, które mają swoich właścicieli, jednak z różnych względów błąkających się po ulicach, to problem nie tylko gminy Wadowice Górne. Wójt Jerzy Kos wydał w tej sprawie komunikat, w którym apeluje o zabezpieczanie posesji przed ewentualną ucieczką czworonogów. Do obowiązków właścicieli należy także sprawowanie właściwej opieki nad psem, przede wszystkim niepozostawianie go bez dozoru i wyprowadzanie na smyczy, tak by uniemożliwić ucieczkę. W razie gdy pies przejawia agresywne zachowanie, należy pamiętać o obowiązku zakładania mu kagańca. Właściciel powinien dbać o usuwanie zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta domowe na drogach, chodnikach, placach, parkingach i terenach zielonych. Dla bezpieczeństwa posesje, na których znajduje się agresywny pies, powinny być oznakowane specjalną tabliczką informacyjną.

W razie złapania potencjalnie bezpańskiego psa należy taki fakt zgłosić gminie. Ta w pierwszej kolejności sprawdzi, czy dany pies ma właściciela. Jeśli okaże się, że czworonóg jest bezdomny, trafi wówczas do schroniska "Czekadełko" w Wadowicach Dolnych.

mm
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

eho
eho 22.07.2017, 20:38
Jeszcze gorszy w Mielcu na ul. Kędziora szczekają że nie da się okna otworzyć szczególnie jednej pani,chyba zrobimy zrzutkę na tresera psa i na psycholog dla pani.

Pozostałe