Coraz gorzej na Wojska Polskiego

  • 21.07.2017, 15:57 (aktualizacja 21.07.2017 08:54)
  • SzB
Coraz gorzej na Wojska Polskiego archiwum Korso
Wiadomo, że remont ulic dojazdowych do specjalnej strefy ekonomicznej jest potrzebny. Spowodował on jednak znaczne pogorszenie dojazdu pracowników do firm. Trudna sytuacja możne potrwać nawet do września.

Obecnie remont obejmuje cały odcinek al. Kwiatkowskiego, rondo "strefowe" przy ul. Wojska Polskiego, a także fragment ul. Wojska Polskiego w stronę Mościsk. To najważniejsze drogi, które komunikowały pracowników z ich zakładami pracy.

W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy kilkanaście informacji o tym, że na chwilę obecną zaproponowane rozwiązania objazdowe nie spełniają oczekiwań pracowników. - Dojazd do pracy, a szczególnie powrót w okolicach godziny 15 jest obecnie koszmarem. Są momenty, że wyjeżdżam ze strefy nawet półtorej godziny. Wyjazd przez strefę całkowicie nie spełnia naszych oczekiwań. Jedyną możliwością wyjazdu dla pracowników takich firm, jak "Lear", "Zielona Budka" czy "Colfram", to droga w kierunku Mościsk. Obecnie na remontowanym odcinku ustawiono sygnalizację świetlną, co jeszcze bardziej wydłużyło kolejki samochodów. Za paliwo, które tracę codziennie, stojąc w korkach, nikt mi nie zwróci pieniędzy - żali się jeden z pracowników strefy. Faktycznie, duże problemy z dojazdem do strefy zaczęły się 10 lipca, kiedy  wyłączono z ruchu rondo "strefowe" na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i al. Kwiatkowskiego. Prawie wszystkie objazdy kierują w stronę bramy głównej strefy.

- Utrudnienia potrwają najdłużej do końca września. Bardzo prosimy kierowców o cierpliwość. Ta inwestycja z pewnością będzie służyć wszystkim pracownikom strefy przez kolejne lata – mówił podczas rozpoczęcia remontu starosta Zbigniew Tymuła. W odpowiedzi na naszą interwencję przedstawiciele starostwa informują, że w projekcie remontu został zatwierdzony plan czasowej organizacji ruchu, który uwzględnia wszystkie dojazdy do firm zlokalizowanych przy realizowanej inwestycji.  - Na czas planowanych robót dojazdy będą utrudnione. Za wszystkie niedogodności i problemy przepraszamy i prosimy o cierpliwość oraz wyrozumiałość - przekazuje nam Biuro Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Przypomnijmy dokładne zmiany na ulicach wokół mieleckiej strefy. Ul. Wojska Polskiego zostanie wyremontowana na odcinku ponad półtora kilometra – w tym m.in. na mocno podziurawionym fragmencie drogi prowadzącej w kierunku mieleckiej obwodnicy. Drugi remont odbędzie się na al. Kwiatkowskiego - od wybudowanego w ubiegłym roku ronda w okolicy ul. Przemysłowej, aż po rondo na terenie strefy, które też zostanie przebudowane. Prace będą kosztować łącznie blisko 6 milionów złotych. Połowę kwoty pokryje dofinansowanie zewnętrzne, a drugą część – powiat i miasto. Planowo inwestycje mają zakończyć się do 30 września.

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Max
Max 22.07.2017, 09:46
A nie mozna bylo najpierw zrobic 1 połówkę ronda i zostawic ruch na drugiej? Wiele inwestycji tak jest prowadzonych. Dodatkowo praca na dwie zmiany i by skończyli w polowie sierpnia.
Rowerzysta
Rowerzysta 22.07.2017, 08:37
Rowerzyści też maja wyjezdzac dwie godziny wcześniej i jeździć przeze mościska, czy pan starosta dofinansuje rowerzystom paliwo które musza wtracic jezdzac w korkach samochodem, gdyby lepsza organizacja tego wszystkiego rowerzysci spokojnie mogliby przyjeżdżać przez naprawiany odcinek drogi. Prawda jest taka ze z 4 stron jest wszystko rozkopane i nic sie nie dzieje. A wiadomo za 2 lata znowu bedzie remont :)
Kierowca bombowca
Kierowca bombowca 22.07.2017, 01:36
Czy ta sygnalizacja w godzinach szczytu tj między 14:00-16:00 jest naprawdę potrzebna dla budowniczych ? To jest tylko utrudnienie dla kierowców . Proszę się temu przyglądnąć drogi panie kierowniku budowy !!!

Pozostałe