[FOTO, AUDIO] To był czas Radomyśla Wielkiego

  • 17.07.2017, 21:43 (aktualizacja 17.07.2017 21:50)
  • Szymon Burek
[FOTO, AUDIO] To był czas Radomyśla Wielkiego
W ostatni weekend, 15 - 16 lipca, byliśmy świadkami Dni Radomyśla Wielkiego oraz Podkarpackiego Dnia Wędliniarza. Jest to najważniejsze święto gminy, które co roku ściąga do Radomyśla prawdziwe tłumy sympatyków potraw mięsnych, a także miłośników gwiazd.

Jak co roku impreza zaczęła się od Memoriału im. Jacka Kozioła. Tomasz Koczwara z Radomyśla Wielkiego i pochodząca z Dąbiaków, a reprezentująca klub z Kozienic Angelika Augustyn triumfowali w 37. Ogólnopolskim Biegu Radomyskim im. Jacka Kozioła. W kilometrowym biegu dla gimnazjalistów wygrał Jakub Turosz, a wśród uczniów szkół podstawowych najlepsi byli Amelia Leśniowska i Dawid Łaz.

Podczas Podkarpackiego Dnia Wędliniarza przyznano tytuły "Przysmak Ziemi Podkarpackiej". W tym roku to miano otrzymały: udziec weselny - Przetwórstwa Mięsnego, Wyrobu Kiełbas i Podrobów Andrzeja Dudka z Radomyśla Wielkiego, polędwica z pieca - Masarni Zbigniewa Giża sp.j. z Żarówki, kiełbasa grillowa z serem - Firmy Handlowo-Usługowej "JUVITA" Justyny Kurek z Dulczy Wielkiej, kiełbasa wiejska - Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Kazimierza Mrozowski z Radomyśla Wielkiego, golonka podkarpacka firmy Taurus z Pilzna.

Posłuchaj starosty Zbigniewa Tymuły:

Posłuchaj Poseł Krystyny Skowrońskiej:

Dla radomyślan w ramach "Dni Radomyśla Wielkiego" wystąpiły zespoły: "Power Play" i "Brathanki". 

Szymon Burek

Zdjęcia (51)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe