Rada ma pomysł na wsparcie sportu

  • 15.07.2017, 11:57
  • SzB
Rada ma pomysł na wsparcie sportu SzB
W piątek, 7 lipca, radni Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Mielcu przedstawili swój projekt finansowania sportu z budżetu miasta. Propozycja uchwały została już przygotowana. Nowa uchwała ma zapewnić pieniądze dla wszystkich najważniejszych dyscyplin sportowych.

Nowe propozycje mają zapewnić przede wszystkim stabilność finansową największych klubów, w tym klubu piłki nożnej i piłki ręcznej. Prezentacja założeń projektu odbyła się w obecności prezesów klubów FKS Stal Mielec i SPR Stal Mielec. Jak sugeruje Mariusz Ryniewicz, przewodniczący klubu PiS, projektowana uchwała może na wiele lat usprawnić kwestię wydawania pieniędzy na sport.

- Mamy ciekawy pomysł na rozwiązanie tego tematu. Uchwała porządkuje kwestię na terenie całego miasta. Większość jej zapisów dotyczy głównie piłki nożnej i ręcznej. Uważamy, że są to dyscypliny kluczowe dla Mielca - komentuje Ryniewicz. Dla radnych PiS w uchwale ważne jest akcentowanie, że duże pieniądze trzeba przyznawać na programy szkoleniowe. - Chcemy także poprawić warunki bytowe naszych klubów sportowych. Zapewnić finanse dla promocji sportu i różnych aktywności. Pieniądze, które będzie gwarantować ta uchwała, zapewnią przede wszystkim stabilizację. Walka o pieniądze nie będzie się odbywać przy corocznych negocjacjach. Wolimy zagwarantować te pieniądze na stałe w budżecie miasta - dodaje Ryniewicz.

Prowadzenie lokalnych klubów sportowych to rzeczywiście duże wydatki. Lokalni działacze dwoją się i troją, żeby zapewnić odpowiednie warunki pracy dla swoich podopiecznych.

- Wartość medialna FKS Stal Mielec wyceniana jest na prawie 50 mln złotych. Myślę, że ta wartość faktycznie buduję markę naszego miasta. Bardzo się cieszymy, że radni wybrali taki kierunek działań i zauważyli nasze problemy finansowe. Myślę, że ta uchwała faktycznie może diametralnie zmienić naszą sytuację - powiedział nam Jacek Orłowski, prezes FKS Stal Mielec. Z kolei Paweł Wacławik, prezes klubu piłki ręcznej SPR Stal Mielec, dodaje, że budowanie budżetu klubów sportowych powinno się odbywać w oparciu o stałe finansowanie.

- Będzie nam dużo łatwiej ustalać długoterminowe cele, znając wstępne założenia budżetu klubu - dodaje Wacławik. Teraz projekt uchwały będzie szeroko konsultowany z przedstawicielami środowiska sportowego. Nowa uchwała, jeśli wejdzie w życie, będzie obowiązywać od przyszłego roku budżetowego.

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe