[FOTO, VIDEO] Niesamowity koncert Gruzinów

  • 11.07.2017, 12:34 (aktualizacja 11.07.2017 12:41)
  • Szymon Burek
[FOTO, VIDEO] Niesamowity koncert Gruzinów S. Burek
Gruziński kwintet śpiewaków i multiinstrumentalistów Urmuli z Tibilisi zagrał przed mielecką publicznością. Koncert odbył się w sobotni wieczór w parku przy pałacyku Oborskich w ramach XX Mieleckiego Festiwalu Muzycznego.


Kwintet z ogromną pasją śpiewał po gruzińsku średniowieczne pieśni. Panowie grali również na kilku wręcz niespotykanych instrumentach. Śpiewając a capella, muzycy popisali się nie lada umiejętnościami wokalnymi. Wielogłosowy śpiew zabrał słuchaczy na moment do orientalnej Gruzji. Po chwili zadumy, jaką wywołał wzniosły wokal, muzycy sięgnęli po tradycyjne instrumenty gruzińskie, m.in. lutnie panduri i chonguri, podwójnostroikowy dęty drewniany duduk, smyczkowe chuniriflet salamuri oraz dudy chiboni.

Doznania słuchowe szły w parze ze wzrokowymi. Panowie z wielką pasją oddali się wykonywanym utworom. W jednym z nich pojawił się też taniec. Gruzini zarazili mielczan pozytywną energią do tego stopnia, że ci długo nie pozwolił im opuścić sceny. Kwintet bisował aż dwukrotnie. Niesamowity występ zakończył się tuż przed godziną 22. 

 

 

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe