Relikwie zamieszkały w Wadowicach

  • 7.07.2017, 15:57
  • Opr. mm
Relikwie zamieszkały w Wadowicach UG
Mieszkańcy Wadowic Górnych mają ogromny powód do dumy. Relikwie krwi św. Jana Pawła II spoczęły w kościele św. Anny.

Tej jakże ważnej ceremonii dokonano podczas sumy w uroczystość świętych Piotra i Pawła. To podniosła  i radosna chwila, bo gmina Wadowice Górne jest od lat związana z Janem Pawłem II, w końcu to jej honorowy obywatel. Dodatkowo, z okazji 25-lecia pontyfikatu papieża Polaka, sprzed kościoła z Wadowicach wyruszyła pielgrzymka motocyklistów do Watykanu. Papież otrzymał wtedy prezent w postaci złotej róży. Przy okazji rajdu pielgrzymi ustanowili rekord wpisany do Księgi Guinnessa.

Przed świątynią znajduje się także obelisk upamiętniający Jana Pawła II, więc pragnieniem zarówno mieszkańców, jak i duszpasterzy było, by relikwie znalazły się w kościele św. Anny. Marzenie się spełniło, a przy bocznym ołtarzu, gdzie znajduje się już obraz świętego, można modlić się o wstawiennictwo Jana Pawła II.

Opr. mm
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Zenobiusz
Zenobiusz 28.07.2017, 07:57
A papież prosił kapciowego : Stasiu spal wszystkie moje zapiski .

Pozostałe