[FOTO, WIDEO] Stabilizuje się sytuacja w szpitalu! Jest porozumienie.

  • 3.07.2017, 15:21 (aktualizacja 03.07.2017 17:49)
  • Szymon Burek
[FOTO, WIDEO] Stabilizuje się sytuacja w szpitalu! Jest porozumienie. S. Burek
Zakończył się spór zbiorowy pomiędzy dyrekcją mieleckiego szpitala a działającymi na jego terenie związkami zawodowymi. W piątek, 30 czerwca, strony podpisały porozumienie.

Informację o pozytywnym rozstrzygnięciu trwającego przez ostatnie miesiące sporu przekazał dziś podczas konferencji prasowej Leszek Kwaśniewski – dyrektor Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Porozumienie zawarte pomiędzy dyrekcją lecznicy a organizacjami związkowymi zapewnia wzrost wynagrodzenia o 100 złotych brutto do podstawy wynagrodzenia. Podwyżka ma wejść w życie 1 października br. i dotyczyć wszystkich pracowników, których średnioroczne miesięczne wynagrodzenie w 2016 roku było niższe niż średnioroczne przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w 2016 roku.

To jednak nie koniec zmian, jakie wprowadza podpisany w ubiegły piątek dokument. –Porozumienie określa również współczynnik pracy w stosunku do personelu niemedycznego, a także wprowadza kilka parametrów osłonowych dla pracowników, którzy otrzymaliby wypowiedzenia. Strona związkowa zobowiązała się też do umożliwienia dyrekcji szpitala zmniejszenia odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych przez kolejne dwa lata – mówił Leszek Kwaśniewski. Negocjacje – choć niełatwe – określił jako spokojne i merytoryczne. – Cieszę się, że jako strony świadome odpowiedzialności za pacjentów i szpital, osiągnęliśmy konsensus – dodał. 

posłuchaj Leszka Kwaśniewskiego:

Skąd dyrekcja weźmie pieniądze na ten wzrost wynagrodzeń? Na chwilę obecną nie udało się nam dowiedzieć. Leszek Kwaśniewski uważa, że jest to zmartwienie dyrekcji, która jakoś sobie z tym poradzi. - Będziemy musieli podjąć odpowiednie działania, żeby te pieniądze znaleźć w budżecie.

- W momencie podpisania porozumienia mieliśmy świadomość, że już więcej nie uda się wynegocjować - komentuje Iwona Burdzy, rzecznik prasowy związków zawodowych grup nielekarskich szpitala w Mielcu. - Jako pielęgniarka reprezentująca środowisko pielęgniarskie  muszę stwierdzić, że nie jesteśmy do końca usatysfakcjonowane tym porozumieniem. Dotyczy ono   bardziej  grup nielekarskich. Nasze środowisko będzie miało rządową ustawę o minimalnej płacy w służbie zdrowia. Myślę, że ten stopniowy wzrost wynagrodzenia będzie dla nas jakąś pociechą. Corocznie do 31 maja wspólnie będziemy analizować nasze uposażenia. Generalnie wszyscy poszliśmy na pewne ustępstwa, mając na uwadze dobro pacjentów - dodaje Iwona Burdzy.

Pielęgniarki cieszy jeszcze jeden fakt. Nowe porozumienie gwarantuje utworzenie nowego regulaminu wynagradzania pracowników szpitala. Zdaniem pielęgniarek dotychczasowy regulamin nie jest już adekwatny do obecnych warunków.

Zobacz zapis konferencji prasowej:

 

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Maciej
Maciej 3.07.2017, 17:21
brawo dla starosty!!!!
zz
zz 4.07.2017, 10:38
a konkretnie za co ?

Pozostałe