Szpital w Mielcu bezpieczny. Placówka ma zagwarantowane finansowanie.

  • 29.06.2017, 10:56 (aktualizacja 29.06.2017 11:54)
  • Szymon Burek
Szpital w Mielcu bezpieczny. Placówka ma zagwarantowane finansowanie. MS
Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił we wtorek (27 czerwca) listę placówek zakwalifikowanych do tzw. sieci szpitali. Mielecka lecznica im. Edmunda Biernackiego trafiła do najwyższej, trzeciej kategorii.

Wejście w sieć szpitali – ustawy oficjalnie obozującej od października br. – jest gwarancją uzyskania ryczałtowego finansowania szpitalnych świadczeń na kolejne cztery lata. Oznacza to, że szpitale zakwalifikowane do sieci nie będą musiały brać udziału w postępowaniach konkursowych, ale otrzymywać będą ryczałt – naliczany na kolejne okresy rozliczeniowe przy uwzględnieniu liczby i struktury świadczeń udzielonych w poprzednich okresach. Co szczególnie ważne, dla szpitali zrzeszonych w sieci przypadać będzie około 93% środków, z których obecnie finansowane jest szpitalne leczenie.

- Ciągłość i stabilność finansowania szpitali jest jedną z zalet wprowadzanej sieci szpitali. Rozwiązanie to docelowo prowadzić ma również do poprawy opieki specjalistycznej nad pacjentami poprzez zapewnienie im kompleksowej opieki zdrowotnej – obejmującej również leczenie w przyszpitalnej poradni i rehabilitację, a także do lepszej koordynacji świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor mieleckiego szpitala. I dodaje: - Cieszymy się z tego, że nasza lecznica zakwalifikowana została do najwyższego poziomu. Oczekujemy wejścia w życie ustawy o sieci szpitali, tak by bezpośrednio na przykładzie naszej lecznicy przekonać się o funkcjonalności jej rozwiązań - komentuje. 

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

karol
karol 29.06.2017, 15:37
gratulacje starosto to wazne wydarzenie!

Pozostałe