Chcą odwołać starostę. Ruszyła organizacja referendum

  • 23.06.2017, 23:52 (aktualizacja 24.06.2017 11:38)
  • Szymon Burek
Chcą odwołać starostę. Ruszyła organizacja referendum S. Burek
Przedstawiciele związków zawodowych grup nielekarskich szpitala w Mielcu razem z przedstawicielami Stowarzyszenia "Podkarpacki Rzecznik Pacjenta" ruszają z procedurą referendalną. Chcą odwołać całą radę powiatu. Uważają, że ta władza nie jest w stanie pomóc uzdrowić sytuację szpitala powiatowego.

Przedstawiciele związków zawodowych grup nielekarskich mieleckiego szpitala mówią dość (ich zdaniem) bierności radnych powiatowych w sprawie trudnej sytuacji finansowej szpitala powiatowego. Przypomnijmy dyrekcja szpitala zerwała porozumienie, które gwarantowało pielęgniarkom, położnym i pracownikom technicznym coroczny wzrost wynagrodzeń. Dyrektor Leszek Kwaśniewski w swoich wypowiedziach tłumaczył, że szpital w obecnej sytuacji nie jest w stanie zagwarantować podwyżek płac ustalanych zgodnie z zapisami porozumienia z 2015 roku. Przedstawiciele związków zawodowych reprezentujących grupę prawie 700 osób poinformowała dyrekcję o wejściu w stan sporu zbiorowego. W tym czasie pracownicy prosili o interwencję poseł PiS Krystynę Wróblewską, ta jednak do chwili obecnej nie podjęła się dialogu pomiędzy stronami konfliktu. Poseł Wróblewska dotąd nie udzieliła naszej redakcji komentarza w tej sprawie. Do ostatecznej decyzji w sprawie organizacji referendum doszło w ostatnią środę 21 czerwca podczas sesji rady powiatu mieleckiego. Wniosek o organizację referendum ma być złożony 30 czerwca. Po złożeniu wniosku o referendum do komisarza wyborczego inicjatorzy akcji będą mieli 60 dni, aby zebrać 11 tys. podpisów. 

Podczas dyskusji na sesji rady powiatu jedna z pielęgniarek poinformowała rade powiatu, że jesienią może zabraknąć personelu w szpitalu:

Posłuchaj Ireneusza Dzieszko (przedstawiciela Stowarzyszenia "Podkarpacki Rzecznik Pacjenta"):

Posłuchaj Iwony Burdzy (rzecznika związków zawodowych grup nielekarskich):

Posłuchaj Leszka Kwaśniewskiego (dyrektora szpitala):

Posłuchaj Zbigniewa Tymuły (starosty mieleckiego):

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe