Ratownicy Medyczni z całego kraju w Mielcu

  • 22.06.2017, 20:34 (aktualizacja 23.06.2017 21:15)
  • Szymon Burek
Ratownicy Medyczni z całego kraju w Mielcu S. Burek
Emocje sięgnęły zenitu - 19 drużyn zmagało się z zainscenizowanymi wyzwaniami medycznymi, wśród których nie brakowało takich o dramatycznym przebiegu.

Zawodnicy m.in. ratowali dziecko wrzucone z okna przez sąsiadkę matki (rolę dziecka grał manekin), interweniowali przy śmigłowcu Black Hawk, który przywiózł poszkodowanego żołnierza.

Sędziowie sprawdzali, jak uczestnicy poradzą sobie z chorym dzieckiem, które jest pod opieką wujka, nie mającego pojęcia o historii choroby malucha oraz z bardzo krwawym urazem nogi. Wiele konkurencji budziło ogromne zainteresowanie mielczan, którzy żywo reagowali na to, co się dzieje na miejscu zdarzeń. Areną zmagań było lotnisko, Górka Cyranowska, stacja pogotowia ratunkowego oraz parking przy Bazylice św. Mateusza. 

Inauguracja Mistrzostw odbyła się w Hotelu Rado, gdzie wszystkie drużyny spotkały się z organizatorami zawodów. W imieniu organizatorów oficjalnego rozpoczęcia dokonał Paweł Pazdan - dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Zbigniew Tymuła, starosta mielecki. Dla uczestników zawodów wystąpił Mariusz Kania z zespołem, a także przygotowano pokaz teatru ognia. 

Posłuchaj zawodników:

Szymon Burek

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe