Nowoczesność w Maliniu

  • 16.06.2017, 05:00
  • Opr. AŁ
Nowoczesność w Maliniu
Gmina zakończyła dwa ważne projekty edukacyjne. Pierwszy z nich dotyczył ocieplenia i wykonania nowej elewacji budynku Przedszkola w Ławnicy. Drugi natomiast dużego zakresu prac przy Szkole Podstawowej w Maliniu.

Wykonawcy zakończyli prace na terenie szkoły podstawowej, dotyczące wymiany instalacji C.O., stolarki okiennej w całym budynku, ocieplenia fundamentów, ścian i stropu. Ważnym etapem projektów było dokonanie remontu parteru w budynku szkoły, mającego na celu pozyskanie dodatkowych klasopracowni, a także dostosowania go do potrzeb uczniów i osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

W ramach tego projektu uzyskano dofinansowanie na wyposażenie nowo wyremontowanych klas, a także na doposażenie istniejących klasopracowni. Dzięki temu w każdej sali lekcyjnej są nowoczesne meble, ławeczki i stoliki dla uczniów. Szkoła posiada 6 tablic interaktywnych, interaktywny dywan, nowe tablety, kinowy ekran, nowe komputery do pracowni informatycznej. Częściowo zostały doposażone klasopracownie: matematyczna, językowa i przyrodnicza, a także klasy nauczania początkowego. Łączny koszt inwestycji to blisko 2 300 000 zł.

- Wkrótce nastąpi też otwarcie boiska lekkoatletycznego przy szkole w Maliniu, co było kolejną ważną i kosztowną inwestycją – zaznacza wójt gminy. Malinie to miejscowość, w której do szkoły podstawowej uczęszcza najwięcej uczniów w stosunku do pozostałych szkół. Klasy 0, I, II obejmują po 2 oddziały. Łącznie uczęszcza tam 147 uczniów klas I-VI i 47 uczniów klasy 0.
- Dlatego tak mocno zainwestowaliśmy w tę placówkę. Jesteśmy przekonani, że inwestycje w oświatę to inwestycje w przyszłość naszych dzieci. Stąd każda szkoła czy budynek przedszkola jest poddana pracom remontowym. W 2016 roku placówki zostały też doposażone w sprzęt i pomoce naukowe, organizowane są w nich dodatkowe zajęcia wyrównawcze - podkreśla wójt gminy Andrzej Głaz.

Opr. AŁ
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe