TV TRWAM w Mielcu w sprawie szpitala

  • 13.06.2017, 23:03 (aktualizacja 14.06.2017 21:47)
  • Szymon Burek
TV TRWAM w Mielcu w sprawie szpitala S. Burek
Reporterzy Telewizji "TRWAM" nagrali w Mielcu program interwencyjny na temat sytuacji szpitala powiatowego. Emisja programu w środę 14 czerwca o godz. 17. Relacja także w najbliższym wydaniu Korso.

W programie "Po stronie prawdy" redaktor Adam Ślusarski przedstawia trudną sytuacje szpitala powiatowego. W audycji wypowiadają się przedstawiciele związków zawodowych nielekarskiej załogi szpitala. Swoje argumenty podaje także starosta mielecki Zbigniew Tymuła, dyrektor szpitala Leszek Kwaśniewski, a także zastępca dyrektora Wioletta Graniczka. Do programu zaproszono także Ewę Korpanty byłą dyrektor szpitala i Joannę Rębisz, byłą przewodnicząca rady społecznej szpitala. Podczas nagrywania programu nie obyło się bez emocji i głośno wypowiadanych przez załogę szpitalną postulatów. 

Emisja programu w środę 14 czerwca o godz. 17 

Przypomnijmy załoga nielekarska mieleckiego szpitala powiatowego już od 2014 roku walczy o podwyżki swoich płac. Obecny starosta Zbigniew Tymuła wraz z ówczesną dyrekcją doprowadził do podpisania porozumienia płacowego z związkami zawodowymi. Na mocy tego dokumentu co roku pracownicy wspólnie z dyrekcją mieli podejmować rozmowy na temat podwyżek.W tym roku porozumienie zerwano, a pracownicy ponownie ogłosili spór zbiorowy w szpitalu. 

Posłuchaj wypowiedzi pracowników szpitala:

Posłuchaj wypowiedzi starosty Zbigniewa Tymuły:

Zapis programu:

 

Szymon Burek

Zdjęcia (44)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe