Kronika strażacka 24/2017

  • 14.06.2017, 15:11
  • Msk
Kronika strażacka 24/2017
Sprawdzamy, do jakich zdarzeń wyjeżdżali w ostatnim tygodniu strażacy z powiatu mieleckiego.

Pożary
W miniony wtorek strażacy otrzymali wezwanie do palącej się sadzy w kominie. Do zdarzenia doszło w budynku mieszkalnym w Rudzie. Pożar szybko został ugaszony. Uszkodzeniu uległ jedynie znajdujący się w budynku komin. Tego samego dnia strażacy interweniowali w sprawie innego pożaru budynku gospodarczego na ulicy Wolności w Mielcu. Spaleniu uległ sprzęt garażowy oraz instalacja elektryczna. W niedzielę na ulicy Wiesiołowskiego palił się drewniany dom. Opuszczony budynek został  niemal całkowicie spalony. W pożarach nikt nie został poszkodowany.

Potrącenie pieszego
W piątek przed godziną 15 na ulicy Wojsławskiej doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. Kierujący pojazdem nie ucierpiał, uszkodzony został jedynie przód jego samochodu.

Palące się audi
W minioną sobotę strażacy otrzymali zgłoszenie do palącego się auta. Do zdarzenia doszło w Dąbrówce Osuchowskiej o godzinie 22.30. Palił się samochód marki Audi. Ogień strawił niemal cały pojazd.

Tlenek węgla
Z kolei w niedzielę rano strażacy udali się do mieszkania, w którym wydobywał się tlenek węgla. Osoba z objawami zatrucia trafiła do szpitala.

Wypadek w Rzemieniu
W ten sam dzień doszło do wypadku samochodowego w Rzemieniu. Niemal całkowicie zniszczony nissan znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast mazda z uszkodzonym przodem stała na jezdni. Poszkodowana została jedna osoba, która trafiła do szpitala.

Awaryjne lądowanie
Również w niedzielę na ulicy Lotniskowej doszło do awaryjnego lądowania samolotu turystycznego Cessna. Po przyjeździe strażacy zastali maszynę, która uderzyła dziobem w pas startowy. Nikt na szczęście nie został poszkodowany. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia. 
 
Informacje przekazał st. kpt. Łukasz Kapinos z PSP w Mielcu.

Msk
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe