[FOTO] To już 80 lat

  • 13.06.2017, 11:24
  • Arkadiusz Łysoń
[FOTO] To już 80 lat A. Łysoń
W roku 2017 mieleckie szkolnictwo ekonomiczne obchodzi 80-lecie swojego istnienia. Z tej okazji 9 czerwca w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu odbyła się wielka uroczystość jubileuszowa.

Zamierzeniem organizatorów jubileuszu było zachowanie pamięci o ludziach tworzących zręby mieleckiej edukacji ekonomicznej i kształcących do dziś młodzież oraz dorosłych w publicznych szkołach zasadniczych zawodowych, średnich i policealnych, skupionych pod szyldem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Uroczystość rocznicową w dniu 9 czerwca otworzyła msza św. w kaplicy św. Stanisława Kostki (Bursa). Zjechało na nią wielu absolwentów szkoły, byłych pracowników i przyjaciół placówki oraz zaproszeni goście, a wśród nich znalazł się biskup tarnowski Andrzej Jeż, który odprawił uroczystą mszę św., czy Hanna Timkiv, dyrektor zaprzyjaźnionej z ekonomikiem szkoły z Kałusz na Ukrainie. Obecni byli również dyrektor w latach 1986-2004 Władysław Korzeń czy dyrektor w latach 2004-2014 Teresa Ciszek.

- Jubileusz szkoły jest doskonałą okazją do wspomnień, które zawsze pozostają w pamięci - powiedziała Marta Mysona, obecna dyrektor ZSE w Mielcu. - Chociaż czas je porządkuje, to dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Dlatego tak trudno być obojętnym wobec miejsca, w którym pozostawiło się cząstkę siebie – dodała.

Więcej o tym, co się wydarzyło podczas wielkiego jubileuszu, znajdziecie Państwo w najnowszym 24 numerze KORSO. 

 

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (50)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe